TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Heger: Táto doba nám prináša veľa bolesti. Buďme povzbudením pre tých, ktorí strácajú nádej

24.12.2021, 10:43
Autor:
TASRTASR
Prežívame obdobie, ktoré je pre každého poznačené náročnými a ťažkými okolnosťami, povedal tiež vo vianočnom príhovore premiér Eduard Heger.

Prežívame obdobie, ktoré je pre každého poznačené náročnými a ťažkými okolnosťami. Táto doba prináša veľa bolesti fyzickej aj duševnej, veľa obmedzení a strát.

Vo vianočnom príhovore to uviedol premiér Eduard Heger. Je si istý, že ochorenie COVID-19 porazíme a vrátime sa do normálneho života.

"Vianoce sú čas, v ktorom sa všetko upokojí. A po ktorom vstupujeme do nového roka. Verím, že skúsenosťami posilnení a odhodlaní urobiť zo Slovenska miesto, kde budeme radi žiť," hovorí Heger.

Ľudia by si podľa neho mali darovať lásku a úctu a mali by myslieť na tých, ktorí majú za sebou ťažší rok, strácajú nádej a nenachádzajú dôvod na radosť.

"Povzbuďme ich, buďme, prosím, aspoň myšlienkami aj s tými, ktorí pre rôzne príčiny budú tráviť vianočné sviatky sami bez svojich blízkych," vyzýva premiér.

Dodáva, že ľudia si majú počas sviatkov dopriať čas jednoty a porozumenia, čas ľudskosti a odpustenia.

Poďakovať by tiež mali zdravotníkom, záchranárom, ktorí pracujú aj počas Vianoc.

"Oni sú hrdinami dnešnej doby," podotkol predseda vlády.

Heger pripomína, že v tomto roku zavítal na Slovensko pápež František. Hodnotí to ako jedinečnú udalosť, ktorá prišla v asi najťažší rok novodobej histórie Slovenska. Prišiel a upriamil podľa premiéra našu pozornosť na podstatné hodnoty života.

"Pripomenul nám dôležitosť Slovenska pre Európu, poukázal na naše dejiny, ktoré nás pozývajú k tomu, aby sme boli posolstvom pokoja v srdci Európy," poznamenal.

26. máj 2022 21:19