"Zabezpečil som, dúfam že to nikto nepočúva, na tento rok 35 asi 40 a tie ďalšie veci. Zabezpečil som ich vlastnou hlavou." Poslanec SaS Jozef Rajtár parafrázoval údajné vyjadrenie Roberta Fica.TASR/Andrej Galica
StoryEditor

Kočner a Bašternák mohli konať ako organizovaná zločinecká skupina, tvrdí Rajtár

19.03.2018, 09:26
Autor:
TASRTASR
Svoje trestné oznámenie poslanec SaS podložil podrobným popisom jednotlivých prípadov.

Opozičný poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár (SaS) podal v pondelok na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie na neznámych páchateľov, ktorí ako organizovaná zločinecká skupina mali spáchať viacero závažných trestných činov ekonomickej povahy.

Analýzou svojich predchádzajúcich trestných oznámení totiž dospel k názoru, že charakter, spôsob vykonania a následné maskovanie týchto skutkov si vyžadovalo súčinnosť viacerých osôb.

Rajtár tvrdí, že tieto osoby si museli byť vedomé nezákonného konania. Medzi podozrivými sú okrem iných aj Marián Kočner a Ladislav Bašternák, ktorí sa na základe pochybných operácií s nehnuteľnosťami mali dopustiť viacerých daňových podvodov vrátane neoprávneného uplatnenia si odpočtu DPH.

"Vražda Jána a Martiny má zastrašiť všetkých, ktorí odhaľujú pravdu. My jej musíme dať celkom iný zmysel, ako jej dali objednávatelia. Musia sa zmobilizovať aj slušní policajti a prokurátori, musia si svedomito plniť svoje povinnosti a nenechať sa zastrašiť. Nesmieme sa nechať zastrašiť, inak nám organizovaný zločin vezme slobodu a s ňou aj chuť do života," povedal Rajtár.

Svoje trestné oznámenie poslanec podložil podrobným popisom jednotlivých prípadov. Informácie čerpal zo svojich vlastných zistení, ako aj z médií.

"Podozrenia, že došlo k podvodom a že tieto podvody boli vykonané organizovanou zločineckou skupinou, sú silné. Silné je aj podozrenie, že sa jej darilo práve preto, lebo mala krytie z najvyšších miest v štáte. V tomto prípade nám však nepomôžu talianske justičné orgány. V tomto prípade si musíme pomôcť sami," uzavrel Rajtár.

"Podanie, na ktoré sa pýtate, dňa 19. marca 2018 k 12.00 h nebolo doručené na Generálnu prokuratúru SR," uviedla hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. Liberáli spresnili, že trestné oznámenie Rajtár podá v popoludňajších hodinách.

01 - Modified: 2024-02-16 08:18:08 - Feat.: - Title: Bývalý riaditeľ poisťovne láka na investície, sám dlhuje. Peniaze idú na mongolský účet, rieši ho už polícia 02 - Modified: 2024-02-13 10:30:00 - Feat.: - Title: Filip Sulík má problém. Zdieľal nahé fotky influencera, čelí trestnému oznámeniu 03 - Modified: 2024-02-08 16:52:35 - Feat.: - Title: Erik Kaliňák: Fico sa o Hellebrandtovi dozvedel z chodbových rečí 04 - Modified: 2024-01-12 12:58:54 - Feat.: - Title: Bašternák dostal od súdu pokutu 1000 eur. Kauza Bonaparte? Je to ako proces s Majským, tvrdí Šanta 05 - Modified: 2024-01-12 09:58:53 - Feat.: - Title: Proces v kauze Bonaparte neotvorili ani na druhý pokus, Bašternák sa na súd nedostavil
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. február 2024 22:27