StoryEditor

Drucker u Braňa Závodského: Zatiaľ nemám dôveryhodnú náhradu za Gašpara. Ale nad Spišiakom neuvažujem

26.03.2018, 12:50
Autor:
lmlm
Súčasný šéf polície ministrovi vnútra povedal, že nepochybil a ani nezlyhal vecne. Ale uvedomuje si, aká je situácia a je pripravený na akékoľvek scenáre.

Minister vnútra Tomáš Drucker zdôraznil, že v tejto chvíli neplánuje odvolať policajného šéfa Tibora Gašpara. V relácii Braňo Závodský Naživo v rádiu Expres uviedol ako dôvod, že nemá zatiaľ dôveryhodnú náhradu.

Ak mám vôbec uvažovať nad tým, že ho vymením skôr, ako bude ukončený legislatívny proces volby policajného šéfa. tak musím vedieť, koho poveriť riadením. Nie, že sa stane, že ja niekoho vymenujem a po dvoch týždňoch bude táto osoba nedôveryhodná," povedal Drucker.

Na otázku moderátora Braňa Závodského, či neuvažuje nad návratom bývalého policajného šéfa Jaroslava Spišiaka, odpovedal jasne. "Čo sa týka pána Spišiaka, tak týmto smerom vôbec neuvažujem. Budem sa rozprávať s ľuďmi, ktorí sú momentáne v policajnom zbore."

Drucker v relácii povedal, že sa s Gašparom rozprával. Súčasný šéf polície ministrovi povedal, že nepochybil a ani nezlyhal vecne. Ale uvedomuje si, aká je situácia a je pripravený na akékoľvek scenáre.

Braňo Závodský sa Drucker ďalej spýtal, či je dobrou správou pre Slovensko, že on a ani jeho nástupkyňa na ministerstve zdravotníctva Andrea Kalavská, túto funkciu nechceli.

"Ja som nemal žiadny záujem sa tlačiť na ministerstvo vnútra, ale uvedomujem si ,aká je situácia. Čo sa týka pani Kalavskej, trochu som na ňu tlačil, aby to zobrala. Uvedomujem si, že to nebola jej voľba. Ale verím že to dá," hovorí Drucker.

Zdôraznil, že pokiaľ by nemal mať vo svojej funkcii požadované výsledky, tak nemá problém prijať zodpovednosť. "Urobím však všetko preto, aby som v záujme tejto krajiny pomohol k prinavráteniu dôvery tam, kde ju zbytočne postrádame," uzavrel Drucker.   

01 - Modified: 2022-09-25 17:27:56 - Feat.: - Title: V Dagestane to vrie. Odpor voči mobilizácii rastie, protestujúci sa dostali do stretu s políciou 02 - Modified: 2022-09-21 12:37:00 - Feat.: - Title: Muž predstieral vyše 20 rokov mentálnu retardáciu. Poisťovňu obral o desiatky tisíc eur 03 - Modified: 2022-09-21 08:51:05 - Feat.: - Title: Časť diaľnice D1, ako aj Tunel Prešov budú uzavreté, upozorňuje polícia 04 - Modified: 2022-09-20 11:55:53 - Feat.: - Title: Vodičov čaká náročné obdobie. Jazda v noci a ráno môže byť pre nich oveľa riskantnejšia 05 - Modified: 2022-09-20 09:34:29 - Feat.: - Title: Mikulec ostáva vo funkcii ministra vnútra. Poslanci ho neodvolali
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. september 2022 04:21