Ivo NesrovnalPeter Mayer
StoryEditor

Dostať sa vlakom zo Senca do Nového mesta v Bratislave za 20 minút je dostatočná motivácia, tvrdí Nesrovnal

16.06.2018, 20:49
Autor:
TASRTASR
Primátor Bratislavy priznal, že od nových vlakových možností si mesto i on sám veľa sľubuje.

Nové vlakové spojenia medzi Bratislavou a Trnavou i Bratislavou a Sencom umožnia cestujúcim príjemnejšie a rýchlejšie sa dostať do cieľa a zároveň odľahčia bratislavské cesty. Je o tom presvedčený primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

"Najlepšou motiváciou využívať takýto vlak je vyskúšať ho, dostať sa s ním za necelých 20 minút zo Senca do bratislavského Nového Mesta a počas plynulej jazdy vidieť z okna kolóny áut na diaľnici a vstupe do Bratislavy," pridal svoju osobnú skúsenosť v diskusii Hlavné mesto spravodajskej televízie Tablet.TV.

​"Toto je reálny výsledok našich rokovaní s vládou a prijatých opatrení zo zasadnutia kabinetu, ktorý sa v decembri 2017 venoval potrebám Bratislavy," upozornil.

Za dôležité považuje nielen pridanie nových 56 vlakových spojení, ktoré možno využívať v rámci integrovanej dopravy, ale aj zapojenie tratí na území samotného mesta. "Bude sa jazdiť aj medzi stanicami v Petržalke a Novom Meste, po šiestich rokoch bude vlak premávať cez Prístavný most," pripomenul.

Priznal, že od nových vlakových možností si mesto i on sám veľa sľubuje. "Celodenný 30-minútový interval spojov je výraznou pomocou, v celkovej kapacite pridaných spojov ide o 17-tisíc miest pre cestujúcich," uviedol. Pripomenul, že mesto zareagovalo na pridanie vlakových spojov aj zmenami v premávke MHD.

"Prispôsobili sme ich linky grafikonu vlakov, aby cestujúci mali možnosť plynule prestúpiť na MHD, a, naopak, z MHD plynule prestupovať na vlak," uviedol.

Nesrovnal hovoril aj o posilnení bezpečnostných opatrení po tragickej udalosti, ktorá sa stala na Obchodnej ulici koncom mája. "Spolu s ministerstvom vnútra, policajným prezídiom štátnou i mestskou políciou sme sa dohodli na opatreniach, ktoré prinesú viac policajtov v uliciach, zvýšenie dohľadu a prevencie," uviedol. S predstaviteľmi polície budú situáciu vyhodnocovať i prostredníctvom operatívnych stretnutí. "Naše úsilie jednoznačne smeruje k tomu, aby Bratislava zostala bezpečným a tolerantným mestom," zdôraznil.

Poukázal zároveň, že ohavný čin, ktorý sa koncom mája stal, patrí medzi zriedkavé udalosti. "Policajné štatistiky hovoria o znižovaní počtu trestných činov na území Bratislavy, to, čo sa stalo je viac-menej výnimočné a otvára aj širšiu diskusiu o tom, aké prostredie formovalo páchateľa, ktorý sa brutálneho útoku dopustil," skonštatoval.

Zdôraznil i význam, ktorý mesto prikladá téme bezpečnosti v rámci svojich kompetencií. "Zjednotili sme kamerový systém na území mesta, modernizujeme materiálno-technické vybavenie mestskej polície, zvyšujme finančný príspevok na prevádzku, ale aj ohodnotenie príslušníkov mestskej polície," dodal.

01 - Modified: 2024-04-13 09:30:00 - Feat.: - Title: Piknik v záhrade či prírodná galéria. Život v Bratislave nemusí byť drahý. Prinášame ti ZOZNAM miest, kde neminieš ani cent 02 - Modified: 2024-04-12 05:56:16 - Feat.: - Title: Vodiči sa zdržia na viacerých úsekoch v Bratislave 03 - Modified: 2024-04-12 07:58:00 - Feat.: - Title: Lovestream predstavil prvých tohtoročných headlinerov. Do Bratislavy príde Rita Ora, Dimitri Vegas & Like Mike či Tom Walker 04 - Modified: 2024-04-11 22:12:57 - Feat.: - Title: Do tratí pri Bratislave pôjdu milióny. Vlaky na východ ušetria minúty a bude ich viac 05 - Modified: 2024-04-11 12:42:54 - Feat.: - Title: Jean-Michel Jarre vystúpi v Bratislave zadarmo s Brianom Mayom. Naše hlavné mesto bude na okamih najinteligentnejším na Zemi
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
15. apríl 2024 15:11