Ivo NesrovnalPeter Mayer
StoryEditor

Dostať sa vlakom zo Senca do Nového mesta v Bratislave za 20 minút je dostatočná motivácia, tvrdí Nesrovnal

16.06.2018, 20:49
Autor:
TASRTASR
Primátor Bratislavy priznal, že od nových vlakových možností si mesto i on sám veľa sľubuje.

Nové vlakové spojenia medzi Bratislavou a Trnavou i Bratislavou a Sencom umožnia cestujúcim príjemnejšie a rýchlejšie sa dostať do cieľa a zároveň odľahčia bratislavské cesty. Je o tom presvedčený primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

"Najlepšou motiváciou využívať takýto vlak je vyskúšať ho, dostať sa s ním za necelých 20 minút zo Senca do bratislavského Nového Mesta a počas plynulej jazdy vidieť z okna kolóny áut na diaľnici a vstupe do Bratislavy," pridal svoju osobnú skúsenosť v diskusii Hlavné mesto spravodajskej televízie Tablet.TV.

​"Toto je reálny výsledok našich rokovaní s vládou a prijatých opatrení zo zasadnutia kabinetu, ktorý sa v decembri 2017 venoval potrebám Bratislavy," upozornil.

Za dôležité považuje nielen pridanie nových 56 vlakových spojení, ktoré možno využívať v rámci integrovanej dopravy, ale aj zapojenie tratí na území samotného mesta. "Bude sa jazdiť aj medzi stanicami v Petržalke a Novom Meste, po šiestich rokoch bude vlak premávať cez Prístavný most," pripomenul.

Priznal, že od nových vlakových možností si mesto i on sám veľa sľubuje. "Celodenný 30-minútový interval spojov je výraznou pomocou, v celkovej kapacite pridaných spojov ide o 17-tisíc miest pre cestujúcich," uviedol. Pripomenul, že mesto zareagovalo na pridanie vlakových spojov aj zmenami v premávke MHD.

"Prispôsobili sme ich linky grafikonu vlakov, aby cestujúci mali možnosť plynule prestúpiť na MHD, a, naopak, z MHD plynule prestupovať na vlak," uviedol.

Nesrovnal hovoril aj o posilnení bezpečnostných opatrení po tragickej udalosti, ktorá sa stala na Obchodnej ulici koncom mája. "Spolu s ministerstvom vnútra, policajným prezídiom štátnou i mestskou políciou sme sa dohodli na opatreniach, ktoré prinesú viac policajtov v uliciach, zvýšenie dohľadu a prevencie," uviedol. S predstaviteľmi polície budú situáciu vyhodnocovať i prostredníctvom operatívnych stretnutí. "Naše úsilie jednoznačne smeruje k tomu, aby Bratislava zostala bezpečným a tolerantným mestom," zdôraznil.

Poukázal zároveň, že ohavný čin, ktorý sa koncom mája stal, patrí medzi zriedkavé udalosti. "Policajné štatistiky hovoria o znižovaní počtu trestných činov na území Bratislavy, to, čo sa stalo je viac-menej výnimočné a otvára aj širšiu diskusiu o tom, aké prostredie formovalo páchateľa, ktorý sa brutálneho útoku dopustil," skonštatoval.

Zdôraznil i význam, ktorý mesto prikladá téme bezpečnosti v rámci svojich kompetencií. "Zjednotili sme kamerový systém na území mesta, modernizujeme materiálno-technické vybavenie mestskej polície, zvyšujme finančný príspevok na prevádzku, ale aj ohodnotenie príslušníkov mestskej polície," dodal.

01 - Modified: 2023-03-21 18:30:00 - Feat.: - Title: Naď chce z ulice škrtnúť ruského maršala. Historik pre HN varuje pred reakciou propagandy Kremľa 02 - Modified: 2023-03-21 08:30:17 - Feat.: - Title: Kto bol Daniel Tupý? Študenta zrejme zavraždili neonacisti. Polícia robila chyby, prípad nie je ani po 18 rokoch uzavretý 03 - Modified: 2023-03-17 14:00:07 - Feat.: - Title: Situácia s personálom v bratislavskej nemocnici je aktuálne stabilizovaná 04 - Modified: 2023-03-16 09:23:46 - Feat.: - Title: V Bratislave na Moste Lanfranconi sa zrazil kamión s autami, tvoria sa kolóny 05 - Modified: 2023-03-15 09:55:32 - Feat.: - Title: Poškodený vodovod, ktorý spôsobil záplavu v Sade Janka Kráľa, opravili
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
22. marec 2023 01:46