Samuel VlčanTASR/J. Novák
StoryEditor

Vlčanov štátny tajomník Milan Kyseľ končí vo funkcii

04.01.2022, 17:38
Autor:
TASRTASRredred
Milan Kyseľ ponúkol vo funkciu v reakcii na "mediálny lynč" posledných dní. Minister Samuel Vlčan sa mu poďakoval za prácu, ktorú na agrorezorte odviedol.

Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Milan Kyseľ ponúkol svoju funkciu ministrovi Samuelovi Vlčanovi (nominant OĽANO).

Urobil tak v reakcii na "mediálny lynč" posledných dní. Informoval o tom komunikačný odbor ministerstva. Minister Vlčan sa mu poďakoval za prácu, ktorú na agrorezorte odviedol.

Reakcia na bezprecedentné útoky

Komunikačný odbor rezortu tvrdí, že štátny tajomník svoje rozhodnutie odstúpiť predkladá po dôkladnom zvážení všetkých okolností k danej situácii. "Je to jeho osobné rozhodnutie, ako reakcia na bezprecedentné útoky, ktorým čelí on a jeho rodina," skonštatoval rezort.

Vlčan vníma Kyseľovo rozhodnutie ako prejav vysokej politickej kultúry. "Naša kontrola síce nezistila žiadne rozpory a pochybenie v procesoch, na ministerstvo sa však zniesla tvrdá kritika. Celá situácia sa navyše stala predmetom politického osočovania zo strany opozície a rôznych záujmových skupín, či jednotlivcov, ktorým nevyhovuje, že sa zo všetkých síl snažíme rezort očistiť od nánosov korupcie a netransparentnosti," okomentoval minister.

Preto Kyseľovo rozhodnutie chápe a ďakuje mu za prácu, ktorú na ministerstve odviedol. "Želám mu veľa síl do ďalšieho boja za malých a stredných farmárov, ktorí sa aj vďaka nemu po rokoch diskriminácie môžu nadýchnuť," uzavrel Vlčan.

Na Kyseľa sa zniesla vlna kritiky po tom, ako portál poľnoinfo.sk upozornil na podozrivé dotácie. Podľa medializovaných informácií malo MPRV vyplatiť firme Rimanec, v ktorej Kyseľ pôsobil až do júna 2021 ako konateľ, rekordných 4 500 eur na ošípanú.

Reakcia premiéra

Premiér SR Eduard Heger (OĽANO) víta rozhodnutie štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstva Milana Kyseľa odstúpiť z funkcie. Informovala o tom jeho hovorkyňa Ľubica Janíková.

Od ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nominant OĽANO) bude premiér očakávať návrh na vymenovanie nového štátneho tajomníka.

Premiér považuje Kyseľovo odstúpenie za dôležité gesto, ktoré potvrdzuje, že presadzovanie správnej politickej kultúry myslí súčasná koalícia vážne.

"Agrorezort je ťažko skúšaný a pre minulé vládne garnitúry bol len korisťou. Musíme dôsledne chrániť krehkú dôveru, ktorú si postupne získava nielen na Slovensku, ale aj v medzinárodných inštitúciách," skonštatoval premiér.

Za odvedenú prácu Kyseľovi ďakuje a od Vlčana bude očakávať návrh na vymenovanie nového štátneho tajomníka.

01 - Modified: 2022-11-14 10:35:32 - Feat.: - Title: Vlčan: Kontrolu polohy vnadísk má uľahčiť elektronická aplikácia 02 - Modified: 2022-11-04 15:18:09 - Feat.: - Title: Nie je pravda, že pekári nedostali žiadnu podporu zo strany štátu, tvrdí Vlčanov rezort 03 - Modified: 2022-11-02 11:15:56 - Feat.: - Title: Novým štátnym tajomníkom rezortu školstva bude Michal Fedák 04 - Modified: 2022-10-06 10:17:10 - Feat.: - Title: Tento rok pôjde pekárom na stabilizáciu situácie 3,5 milióna eur, odkázal Vlčanov rezort 05 - Modified: 2022-10-03 08:34:31 - Feat.: - Title: Vlčan: Štát vyplatí 50 miliónov eur za sucho do konca roka
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
20. november 2022 22:50