StoryEditor

Spor Kočnera s Kuciakom: Keď mladý novinár donútil kontroverzného podnikateľa zvýšiť hlas

04.10.2018, 19:00
Marian Kočner a jeho podnikanie boli témy, ktorým sa Ján Kuciak pravidelne vo svojich článkoch venoval.

Zvýšený hlas a prchké reakcie. Kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera k tomu doviedli otázky na podozrivé obchody s hotelmi, v ktorých mal figurovať a z ktorých mali plynúť vratky DPH. Stalo sa tak ešte v júni minulého roka na Kočnerovej tlačovej konferencii.

Otázky položil novinár Ján Kuciak, ktorého vo februári 2018 spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou zavraždili. Prokurátor informoval verejnosť, že išlo o úkladnú vraždu, ktorá súvisela s Kuciakovou prácou.

Kočner a jeho podnikanie boli témy, ktorým sa Kuciak pravidelne vo svojich článkoch venoval. A práve Kočner je v súčasnosti považovaný za jedného z hlavných podozrivých z objednania si vraždy mladého novinára, ktorý pracoval pre portál Aktuality.sk.

Kuciak dokonca na Kočnera vlani podal trestné oznámenie, ktoré však polícia odložila s tým, že nešlo o trestný čin ani o priestupok.

Kočner totiž Kuciakovi v telefonickom rozhovore povedal, že sa o neho a o jeho rodinu bude zaujímať a že keď na nich nájde nejakú "špinu", tak ju zverejní.

"Začnem sa zaujímať, pán Kuciak, o vašu matku, o vášho otca, o vašich súrodencov, o všetkých sa začnem zaujímať. A budem aj zverejňovať všetko, čo o vás nájdem. Pán Kuciak, budete prvý," vyhlásil Kočner v rozhovore s Kuciakom na začiatku minulého septembra.

"Ján Kuciak bol pre Kočnera veľmi nebezpečný človek," zdôraznil v HNtelevízii šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy.

Denník N s odvolaním sa na dva zdroje z prostredia vyšetrovania ako prvý informoval, že Zoltán Andruskó, ktorý figuruje v prípade dvojnásobnej vraždy ako obvinený, pred policajtmi vypovedal, že vraždu si objednal Kočner.

01 - Modified: 2022-07-22 14:49:42 - Feat.: - Title: Znalec, ktorý analyzoval Threemu: Šifry používali v týždni, kedy sa udiala vražda. Prekvapilo nás to 02 - Modified: 2022-07-15 22:00:59 - Feat.: - Title: Kočner a Zsuzsová sa strácali v šifrách. Jedna sa týkala realizácie prognózy smrti, tvrdia odborníci 03 - Modified: 2022-07-11 14:49:00 - Feat.: - Title: Kauza Kuciak: Aj nás niekto fotil, cítili sme sa v ohrození, vypovedal člen sledovacieho komanda 04 - Modified: 2022-07-12 09:09:59 - Feat.: - Title: Proces v prípade vraždy Kuciaka: Svedok opísal, ako sa informácie dostávali priamo k Ficovi 05 - Modified: 2022-06-16 14:18:00 - Feat.: - Title: Kto fotky dal Zsuzsovej, je logická otázka. Výstupy zo sledovania Kuciaka šli len Tóthovi, vypovedal Kriak
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
15. august 2022 00:23