TASR/Michal Svítok
StoryEditor

Dianie okolo rigoróznej práce Danka pripomína metódy boľševikov, tvrdí Hrnko

18.11.2018, 13:20
Autor:
TASRTASR
Podpredseda SNS Anton Hrnko je presvedčený, že Danko svoj titul získal riadnym zákonným spôsobom v predmetnom období roku 2000.

Diskreditačné dianie okolo rigoróznej práce predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) je podobné niekdajším metódam diskreditácie, ktorú používali boľševici pri nástupe k moci. Myslí si to podpredseda národniarov Anton Hrnko.

Titul JUDr. nie je vedecká hodnosť

"To, čo sa momentálne deje, sa nedá prirovnať k ničomu inému, len k mediálnym lynčom proti buržoáznym nacionalistom na začiatku 50. rokov minulého storočia," odkázal. Pri titule JUDr., ktorý Danko získal, je podľa Hrnka potrebné vychádzať z toho, že Univerzita Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici nie je žiadna pofidérna výrobňa titulov, ale riadne akreditovaná univerzita.

​"Ako taká musela v danej dobe roku 2000 stanoviť kritériá, ktoré zodpovedali požiadavkám stanoveným zákonom. Treba ešte poznamenať, že rigorózna skúška je v prvom rade skúška, teda hlavný dôraz sa pri nej kladie na ústne skúšky, ktoré tak tvoria minimálne polovicu hodnotenia adepta. Skúša teda komisia akreditovanej školy," zdôraznil s tým, že ani najhoršie režimy nehodnotia vzdelanie získané pred 18 rokmi.

"Treba vedieť, že titul JUDr. nie je vedecká hodnosť, ale viac-menej stavovský titul. Na tento titul sa nie vždy vyžadovala práca, napríklad ja som mal na PhDr. predpísanú len skúšku bez práce," konštatoval.

Klasická boľševická poľovačka

Hrnko je teda presvedčený, že Danko svoj titul získal riadnym zákonným spôsobom v predmetnom období roku 2000. "Ak ho chce dnes niekto posudzovať, koná nezákonne. Neviem, ako komisia UMB z dvoch študentov a ľudí z úplne iných odborov tak môže činiť. Absentuje tu minimálne odbornosť pri jej kreácii," myslí si.

Celé dianie okolo práce Andreja Danka teda považuje za klasickú boľševickú poľovačku na človeka, ktorý predstavuje odpor proti takým projektom, akými sú istanbulský dohovor alebo marakéšsky pakt a podobné iniciatívy, ktorých cieľom nie je nič iné, len rozvrátenie tradičnej hodnotovej schémy európskych národov.

Danko by mal pre svoju rigoróznu prácu čeliť na pôde parlamentu odvolávaniu. Potrebné podpisy už opozícia zbiera. Koalícia už avizovala, že rokovanie otvorí.

01 - Modified: 2020-09-13 20:25:06 - Feat.: - Title: Dankov komplex 02 - Modified: 2020-08-09 14:55:59 - Feat.: - Title: Danko ohlásil, že SNS spustila zber podpisov pre vypísanie referenda za predčasné voľby 03 - Modified: 2020-04-30 11:22:38 - Feat.: - Title: Danko dočasne končí v politike. Požiada o prerušenie členstva v SNS 04 - Modified: 2020-03-29 20:12:20 - Feat.: - Title: Spoluzakladateľ Penty Dospiva získal titul za ukradnutú rigoróznu prácu. K nečestnosti sa priznal 05 - Modified: 2020-02-23 21:49:18 - Feat.: - Title: Danko mal roztržku s Kollárom
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. august 2022 01:36