StoryEditor

"Nerozumiem, ako mohol na vianočných trhoch fungovať takýto stánok." Vallo žiada vysvetlenie

28.11.2018, 19:45
Autor:
TASRTASR
Novozvolený primátor predpokladá, že to, ako mohlo prísť k takémuto fatálnemu zanedbaniu povinností mesta, jeho súčasné vedenie čo najskôr vysvetlí.

Novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo nerozumie, ako mohol na vianočných trhoch na bratislavskom Hlavnom námestí fungovať stánok, ktorý nebol ich súčasťou a jeho majitelia nemali podpísanú nájomnú zmluvu a ani mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva.

Vallo chce vysvetliť fatálne zlyhanie

Vallo to uviedol na sociálnej sieti v reakcii na stredajší rozsiahly požiar, ktorý vypukol v tomto stánku a rozšíril sa aj na vedľajšiu budovu.

"Predpokladám, že to, ako mohlo prísť k takémuto fatálnemu zanedbaniu povinností mesta, jeho súčasné vedenie čo najskôr vysvetlí," napísal Vallo, ktorý vedenie hlavného mesta po primátorovi Ivovi Nesrovnalovi preberie 7. decembra.

Valla mrzí stredajší požiar na Hlavnom námestí, ktorý podľa jeho slov zničil nielen stánok, ale spôsobil aj veľké škody na budove, v ktorej sídli známa kaviareň. "Čo sa týka budúcnosti vianočných trhov, mojou snahou bude, aby ponúkali naozaj najlepšiu gastronómiu v danom segmente, aby boli "zero waste", aby spoluvytvárali vianočnú atmosféru v meste a nestávali sa miestom, ktoré po zlej skúsenosti budú Bratislavčania aj návštevníci mesta obchádzať," skonštatoval Vallo.

Škoda je viac ako 200-tisíc eur

Na Hlavnom námestí v Bratislave vypukol v stredu po 15.30 hod. v jednom zo stánkov požiar a rozšíril sa na priľahlú budovu. Zranila sa jedna osoba. Škodu predbežne odhadujú na viac ako 200-tisíc eur.

Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš. Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti boli evakuované. Pri udalosti zasahovalo 25 hasičov so siedmimi kusmi hasičskej techniky. Presná príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Stánok, v ktorom požiar vypukol, nebol podľa hovorkyne mesta Bratislava Zuzany Onufer súčasťou vianočných trhov hlavného mesta. Podľa jej slov nemali majitelia stánku podpísanú nájomnú zmluvu s mestom a ani nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva.

Stánky, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy.

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí v Bratislave budú najbližšie hodiny na základe požiadavky hasičov z bezpečnostných dôvodov uzatvorené. "Vo štvrtok (29. 11.) by už mali byť opäť otvorené. Hlavné mesto bude o tom informovať," spresnila pre TASR Onufer.

01 - Modified: 2024-07-18 13:12:43 - Feat.: - Title: FOTO Hlavná vlaková stanica, Námestie SNP či Michalská ulica. Takto vyzerala Bratislava počas druhej svetovej vojny 02 - Modified: 2024-07-18 09:44:49 - Feat.: - Title: FOTO Aká krajina, taký Počiatok. Kuriózna nehoda vlaku v centre Bratislavy baví internet 03 - Modified: 2024-07-18 11:08:02 - Feat.: - Title: Nehoda vlaku na nábreží Dunaja. Prerazil zábranu a skončil až na trávniku 04 - Modified: 2024-07-17 12:40:56 - Feat.: - Title: Bratislava spustila nový dátový portál, chce zvýšiť transparentnosť 05 - Modified: 2024-07-16 08:13:25 - Feat.: - Title: Neznámy muž na elektrickej kolobežke v Bratislave narazil do zaparkovaného auta
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
18. júl 2024 23:06