Bratislava doprava Mlynské nivyTASR
StoryEditor

Bratislavu čakajú najhoršie dopravné obmedzenia v histórii, varuje starosta Ružinova

12.01.2019, 07:35
Autor:
TASRTASR
S prvými obmedzeniami treba rátať už v najbližších dňoch.

O pár týždňov čakajú Bratislavu najhoršie dopravné uzávery v histórii. Upozorňuje na to starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren s tým, že okrem ulice Mlynské Nivy budú počas dvoch rokov striedavo uzatvárané rôzne výjazdy na križovatke pod Prístavným mostom. S prvými obmedzeniami treba rátať už v najbližších dňoch.

Ako budú vyzerať Mlynské Nivy po dokončení si pozrite vo videu:

Dopravné obmedzenia v hlavnom meste budú súvisieť najmä s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, konkrétne so spustením prvej etapy prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz. Niektoré úseky ciest v jej okolí budú podľa Chrena uzavreté zrejme od februára na niekoľko mesiacov. 

"Diaľnica bude stále otvorená, aj z Petržalky sa bude dať stále ísť do Ružinova a naopak. Nebude sa ale dať ísť na Slovnaftskú - ani z diaľnice, ani z Prístavnej. Kruhový objazd pod Prístavným mostom bude takmer úplne zrušený, a po dokončení stavby o dva roky už vôbec nebude fungovať," spresnil ružinovský starosta na sociálnej sieti.

Začne to už v pondelok

S prvými obmedzeniami treba rátať už od budúceho týždňa. Od pondelka (14.1.) totiž začne čiastočná uzávera diaľničného zjazdu diaľnice D1 v smere Petržalka – Bratislava centrum z dôvodu realizácie preložky horúcovodu.

"Zároveň bude uzavretý jeden jazdný pruh na nájazde na Bajkalskej ulici na kruhový objazd (križovatka Prievoz) v smere od Podunajských Biskupíc," spresnil stavebník.

Na veľké dopravné obmedzenia upozornil nedávno aj primátor Bratislavy Matúš Vallo, okrem výstavby D4 a R7 je podľa neho na stole aj "silná" požiadavka developera HB Reavis na celkovú uzáveru rekonštruovaného úseku ulice Mlynské nivy v Bratislave.

Investor tvrdí, že táto možnosť sa javí ako najlepšie možné riešenie, čo podľa neho potvrdzujú aj odborníci.

Vallo sa na situáciu pripravuje

"Budeme riešiť situácie, keď sa na niekoľko mesiacov zavrú Mlynské nivy, keď sa začne budovať ďalšia etapa D4 a R7," povedal Vallo počas príhovoru na silvestrovských (31.12.) oslavách.

Primátor deklaruje, že mesto nepodpíše nič, čo by prekvapilo Bratislavčanov. "Všetci budú musieť počkať, chcem si byť istý, že máme riešenia a že budú Bratislavčania vedieť v dostatočnom predstihu, čo sa chystá," skonštatoval. 

Od pondelka (14.1.) dôjde v časti ulice Mlynské nivy k zníženiu počtu jazdných pruhov. Dôvodom je budovanie podzemného kruhového objazdu. V strede ulice zostane prejazdný jeden pruh v každom smere.

01 - Modified: 2023-05-23 12:31:40 - Feat.: - Title: Bratislavskí vodiči musia počítať s dopravnými obmedzeniami pre konferenciu Globsec 02 - Modified: 2023-01-13 10:38:32 - Feat.: - Title: Vláda sľúbila samosprávam kompenzácie, podrobnosti však stále chýbajú, tvrdí starosta Ružinova 03 - Modified: 2023-01-12 14:26:37 - Feat.: - Title: Winter Games na futbalovom štadióne v Bratislave si vyžiada dopravné obmedzenia 04 - Modified: 2022-12-14 09:27:54 - Feat.: - Title: Rok 2023 bude pre samosprávy náročný, ďalšie roky ešte ťažšie, tvrdí starosta Ružinova 05 - Modified: 2022-10-29 16:33:53 - Feat.: - Title: Voľby 2022: Pred volebnými miestnosťami sa tvoria dlhé rady. Chýbajú plenty, vysvetlil Chren
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. jún 2023 14:40