StoryEditor

"Višňové je posledná kvapka." Opozícia chce odvolávať ministra Érseka

29.03.2019, 11:55
Autor:
mahomahoTASRTASR
Iniciátori odvolávania ministrovi vyčítajú zastavenie výstavby tunela Višňové, ako aj nedokončené diaľnice. 

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) bude v parlamente čeliť odvolávaniu. Opozičnej strane SaS sa podarilo vyzbierať dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze.

Iniciátori odvolávania mu vyčítajú zastavenie výstavby tunela Višňové, ako aj nedokončené diaľnice či zhoršenie stavu komunikácií. 

Pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze sa podpísali poslanci SaS, hnutia Sme rodina a nezaradení poslanci. Poslanci ho odovzdali v piatok v parlamente, predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) musí schôdzu zvolať do siedmich dní.

Podľa opozície je dianie okolo tunela Višňové poslednou kvapkou. "To, čo urobil minister Érsek vo vzťahu k diaľničnému úseku s tunelom Višňové, je neodpustiteľné. Zakryl odchod zhotoviteľa, ktorý meškal, umožnil podpis dohody a nechal odísť zhotoviteľa aj s balíkom peňazí za materiály, ktoré tam ponecháva. To je vážny dôvod na jeho odvolanie," zdôvodnil na piatkovej tlačovej konferencii poslanec SaS Miroslav Ivan.

Opozícia vyčíta aj zhoršený stav ciest

Okrem toho ministrovi opozícia vyčíta aj ďalšie pochybenia, odkedy pôsobí na ministerstve dopravy. "Začalo to tým, že nenašiel riešenie ako vymáhať pokuty od zahraničných vodičov za používanie našich diaľnic. Za jeho pôsobenia nemáme prakticky žiadny diaľničný úsek dokončený načas. Všetky meškajú. Zhoršuje sa technický stav ciest I. triedy a mostov na nich," doplnil Ivan.

Taktiež sa podľa jeho slov naďalej "posilňuje monopol národného dopravcu namiesto toho, aby umožnil vstup súkromného sektora do osobnej dopravy".

Neplnenie programového vyhlásenia

Nezaradený poslanec Igor Janckulík, ktorý pôsobí v mimoparlamentnom KDH, podotkol, že sa nedarí plniť opatrenia definované v Programovom vyhlásení vlády.

"Píše sa v ňom, že vláda sa zaväzuje udržať vysoké tempo výstavby diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré mali byť prioritou. Je to iba na papieri a realita je úplne iná," skonštatoval Janckulík.

Je presvedčený, že Érsek sa zapíše do histórie ako minister, za ktorého sa výstavba diaľnic a rýchlostných ciest spomalila a na tuneli Višňové úplne zastavila.

01 - Modified: 2023-03-25 15:28:00 - Feat.: - Title: Predstavitelia kubánskej opozície v Španielsku vyzvali Kubáncov na neúčasť vo voľbách, štát začal kampaň 02 - Modified: 2023-03-22 13:01:06 - Feat.: - Title: Fico zvolal brífing. Tvrdí, že Matovič pripravil kriminalizáciu opozície 03 - Modified: 2023-03-22 10:37:56 - Feat.: - Title: Zverejňovať by sa mohli zápisnice z volieb, opozičná novela je v 2. čítaní 04 - Modified: 2023-03-04 07:42:45 - Feat.: - Title: Opozícia chce odvolať Čekovského z postu šéfa kultúrneho výboru 05 - Modified: 2023-02-23 07:42:06 - Feat.: - Title: Byt bieloruskej opozičnej líderky v exile Cichanouskej a uväzneného blogera ide do dražby
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. marec 2023 22:26