TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Eset chce ovládnuť Slovensko, tvrdí Blaha. Platíme aj vás, reaguje firma

05.04.2019, 14:20
Autor:
mahomaho
Ľuboš Blaha označil spoločnosť Eset za americkú firmu, ktorá chce ukradnúť Slovensko.

Poslanec Smeru-SD a predseda Výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha uviedol, že firma Eset chce ovládnuť Slovensko. Na jeho príspevok na sociálnej sieti zareagovala aj samotná spoločnosť. 

Eset je americká firma, tvrdí Blaha

Podľa Blahu má Eset potrebu zavádzať na Slovensku americký model liberalizmu a individualizmu. Poslanec tiež spája firmu s geopolitickými záujmami Spojených štátov.

"Očakávajte v predvolebnej kampani do parlamentných volieb veľké finálne spájanie Kisku, Beblavého, PS a postupné pohltenie strany SaS, OĽaNO a Sme rodina," vyhlásil Blaha, podľa ktorého sa po voľbách vytvorí veľký blok, ktorý bude vlastniť Eset.

"Tento blok nám zabezpečí, že sa staneme ako Slovenská republika obyčajným americkým muničákom," dodal Blaha.

Poslanec tvrdí, že aj napriek slovenským vlastníkom je Eset americká firma, ktorá má obchodné sídlo v USA.

"Ste jedným z ľudí, ktorých naozaj platí ESET"

V komentári pod statusom Blahu sa vyjadrila aj spoločnosť Eset, ktorá tvrdí, že poslanec šíri klamstvá. "Zabudli ste spomenúť jeden reálny fakt: Že jedným z ľudí, ktorých naozaj platí ESET, ste Vy."

"Tu na Slovensku totiž zdaňujeme všetky naše zahraničné príjmy, pretože tu na Slovensku máme centrálu. Nie sme žiadna zahraničná firma. A z týchto daní ste Vy potom platený," uviedla spoločnosť. 

"Je to škandál"

Blaha označil reakciu Esetu ako škandál. "Vraj tu platia dane a z nich som ja platený. A teda mám asi držať ústa a krok. Lebo oni ma vlastne financujú tým, že odvádzajú dane. A tak mám poslúchať," odpovedal poslanec.

Roztržka pokračovala odpoveďou firmy, ktorá tvrdí, že na Slovensku dane platia radi. "Uvedomujeme si, že aj z našich daní tu ľudia potrebujú mať kvalitné školstvo a zdravotníctvo. A zhodou okolností ste z tých istých daní platený aj Vy," uviedol Eset.

Reakcie spoločnosti boli medzičasom z Blahovho profilu na sociálnej sieti odstránené.      

Ľuboš Blaha sa v predchádzajúcich príspevkoch na sociálnej sieti vyjadril, že Eset stojí za Andrejom Kiskom, Zuzanou Čaputovou či Progresívnym Slovenskom. Podľa jeho slov spoločnosť chystá prevzatie moci a chce ukradnúť Slovensko. 

01 - Modified: 2023-09-06 18:00:00 - Feat.: - Title: Politici čarujú virtuálnou realitou 02 - Modified: 2023-09-05 18:55:29 - Feat.: - Title: Britský komentátor strávil hodinu s Blahom. Na Slovensku záleží oveľa viac, ako si uvedomujeme, píše 03 - Modified: 2023-09-05 10:55:13 - Feat.: - Title: Žiak z SaS tvrdí, že Blaha má ruské občianstvo a ukázal jeho údajný pas. Poslanec Smeru ho vysmial 04 - Modified: 2023-02-27 10:59:46 - Feat.: - Title: Sulík ostro kritizoval ataky na moderátorku RTVS: Fico, Blaha a celý Smer sú plne zodpovední za tieto útoky 05 - Modified: 2023-02-26 17:47:59 - Feat.: - Title: Vyhrážky moderátorke pre neprijatie Blahu môžu mať právnu dohru. NAKA začala trestné stíhanie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. september 2023 02:11