StoryEditor

Prečo ĽSNS rastie a komu berie Kotleba hlasy?

15.05.2019, 15:49
Podľa posledných čísel je druhou najsilnejšou stranou ĽSNS Mariana Kotlebu.

Predseda parlamentu Andrej Danko vyzval na duel Mariana Kotlebu. Povedal, že chce ukázať, ako Marian Kotleba klame. Je to tým, že Danko stráca voličov a tí prechádzajú práve do ĽSNS?

Momentálne je ešte ťažké identifikovať kam prechádzajú. Keď sme si pozreli tie pohyby pred týždňom – pred dvoma, keď sa ešte smeli zverejňovať výsledky politických preferencií, tak sme videli, že napríklad práve strana Slovenská národná strana sa začala pomaly stabilizovať, zatiaľ čo ĽSNS rástla. To znamená, že ten pohyb pravdepodobne neprúdi iba stade, ale prúdi z oveľa väčšieho spektra strán a videli sme, že napríklad klesli niektoré iné subjekty.

Čiže môžeme povedať, že strana Mariana Kotlebu bude ešte rásť? Je tam ten priestor?

Počas prezidentských volieb sa rátal ešte oveľa väčší priestor ako hovoria tie súčasné preferencie. To bol ale celkový priestor pre strany, ktoré sa nejakým spôsobom vymedzujú voči súčasnému politickému systému. A tam sa hovorilo o nejakých potenciálne nových subjektoch, ktoré by mohli niektorí kandidáti založiť. A aj z niektorých iných subjektov, aj z tých, ktorí sú teraz v parlamente, počuť občas trochu protisystémovú alebo nesystémovú rétoriku, minimálne od jedného ak nie od dvoch.

Mám dojem, že tá národovecká karta sa postupne čoraz viac vyťahuje. Prihráva to voličov Marianovi Kotlebovi? Keďže on tú kartu drží najdlhšie.

Otázkou je, či ho ľudia volia iba kvôli národným témam alebo skôr kvôli témam, kde sa naozaj vymedzuje a hovorí, že on by to robil inak. Možno aj to bolo účelom tej televíznej diskusie, aby sa ukázalo, že tá národná téma pre neho nie je až taká dôležitá a že tá sa spája sk...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-03-31 22:00:00 - Feat.: - Title: Entomológ Peter Takáč: Múčny červ chutí ako mandle, využitie hmyzu je celkovo veľmi široké. 02 - Modified: 2023-03-31 09:30:00 - Feat.: - Title: Veľvyslanec USA pre HN: Pomáhame vám potláčať lži Kremľa o Ukrajine. Ste pre nás nenahraditeľným spojencom 03 - Modified: 2023-03-30 13:54:20 - Feat.: - Title: Skúsený slovenský kouč ide do exotiky, bude trénovať v Čiernej Hore. Chceli by sme vyhrať pohár, tvrdí 04 - Modified: 2023-03-31 10:10:05 - Feat.: - Title: Boli sme na Farme pod Poľanou: Ľudia si myslia, že makáme od piatej, nutná robota je 15 minút ráno a večer, hovoria Katka a René 05 - Modified: 2023-03-27 15:44:34 - Feat.: - Title: Meteorologička: Tento rok bude extrémne počasie, zapíše sa do histórie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. apríl 2023 07:07