StoryEditor

Platia výstrahy pred snežením a nízkymi teplotami. Tvoriť sa môžu záveje

22.01.2022, 10:48
Autor:
TASRTASR
Snehové jazyky a záveje sa v sobotu môžu tvoriť takmer na celom území Slovenska.

Na severe Slovenska sa môže v sobotu vyskytnúť intenzívne sneženie. V niektorých okresoch hrozia nízke teploty, snehové jazyky, záveje i vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahu prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

SHMˇU

​Sneženie sa môže vyskytnúť v okresoch Čadca, Žilina, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Námestovo, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok. Výstraha v tomto prípade platí do 20.00 h.

Snehové jazyky a záveje sa v sobotu môžu tvoriť takmer na celom území Slovenska. Meteorológovia vydali výstrahu do 18.00 h. Pre niektoré okresy platí aj počas nedele 23. januára.

Silný vietor na horách môžu pocítiť najmä ľudia žijúci na severe Slovenska počas celého víkendu. Zasiahnuté podľa ústavu budú okresy Námestovo, Žilina, Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Dolný Kubín, Martin, Ružomberok, Poprad, Turčianske Teplice, Banská Bystrica a Brezno.

Teploty od mínus 15 stupňov Celzia do mínus 16 stupňov Celzia očakávajú meteorológovia najmä v noci v okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad, Kežmarok, Levoča, Spišská Nová Ves, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a Gelnica.

20. jún 2022 20:55