Šéfovi SNS Andrejovi Dankovi (vľavo) prešla v parlamente podpora cestovného ruchu – rekreačné poukazy.TASR
StoryEditor

"Neúspech a varovanie. Je to dvihnutý prst." SNS ide na sneme hodnotiť eurovoľby

21.06.2019, 11:27
Autor:
TASRTASR
Podľa poslanca parlamentu Antona Hrnka je potrebné, aby sa strana viac ukázala verejnosti.

Zhodnotenie výsledkov tohtoročných volieb, príprava programu parlamentných volieb, ako aj úprava stanov. Týmito témami sa bude zaoberať sobotný (22. 6.) 26. snem SNS vo Zvolene.

Neúspech a varovanie

Podľa poslanca parlamentu Antona Hrnka (SNS) je potrebné, aby sa strana viac ukázala verejnosti. Výsledok eurovolieb považuje za neúspech a varovanie.

"Presadili sme veľkú časť nášho programu do reality, ale na druhej strane sa nám asi veľmi nepodarilo naše pozitíva dostať do verejnosti. Musíme sa zamyslieť nad tým, ako zlepšiť najmä našu PR," zhodnotil Hrnko s tým, že na sneme bude požadovať, aby predstavitelia strany chodili viac do regiónov.

"Náš volič potrebuje, aby naši ľudia boli prítomní a videli ich, že sú to ľudia z mäsa a krvi a nielen stroje pri tlačidlách v parlamente," skonštatoval.

Výsledok májových volieb do Európskeho parlamentu považuje Hrnko za neúspech. "Je to aj zdvihnutý prst pred veľkými voľbami, že sme asi niečo neurobili, ako sme mali. Nepresvedčili sme väčšiu časť voličov," vysvetlil.

Danko má povzbudiť vyš 200 delegátov

Poslanec parlamentu za SNS Stanislav Kmec nevidí vo výsledku eurovolieb odlev voličov. "Ale určite budeme robiť analýzy. Kandidáti chodili po regiónoch, zozbierali nálady a na sneme si to prediskutujeme," doplnil.

Strana podľa Kmeca zbierala v regiónoch návrhy do volebného programu, s ktorým majú ísť parlamentných volieb. Na sneme plánujú aj prispôsobiť svoje stanovy vzhľadom na novelu zákona o politických stranách, ktorú plénum schválilo vlani.

Hrnko tiež avizoval, že na sneme skúsi načrtnúť stručnú víziu zahraničnej a bezpečnostnej politiky SNS, na ktorej podľa vlastných slov spolupracoval so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukášom Parízkom.

Kmec doplnil, že predseda strany Andrej Danko má povzbudiť vyše 200 delegátov snemu, aby boli dobre pripravení na parlamentné voľby. Na programe snemu je tiež odovzdávanie Ceny Martina Rázusa a pripomenutie si 148. výročia vzniku strany.

01 - Modified: 2023-03-25 10:51:29 - Feat.: - Title: Taraba navrhne zriadiť ministerstvo cestovného ruchu a športu, dohodol sa s SNS 02 - Modified: 2023-03-12 23:00:00 - Feat.: - Title: Paktovali s Matovičom, Kotlebom aj Ficom, teraz ich nikto nechce. Tarabovcom núka šancu len Danko 03 - Modified: 2023-03-11 11:29:59 - Feat.: - Title: SNS bude rokovať s predsedom strany Život Tomášom Tarabom o spoločnom postupe do volieb 04 - Modified: 2023-03-09 15:20:36 - Feat.: - Title: Zomrel kľúčový obžalovaný z kauzy Dobytkár. Jeho obrazy a mince z úplatkov stráži Slovenská národná galéria 05 - Modified: 2023-03-08 05:51:20 - Feat.: - Title: Kožucha usvedčuje z vynášania informácií ďalší svedok. O vyšetrovaní dal „echo“ vybavovačom​
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. apríl 2023 00:45