Mafra
StoryEditor

NAKA zadržala extrémistu Magáta. Obvinili ho v 36 skutkoch, aj v súvislosti s knihou Židokracia

24.01.2022, 16:52
Autor:
DJDJ
NAKA zadržala Magáta po skončení pojednávania na súde v Žiline.

Národná kriminálna agentúra dnes zadržala extrémistu Mariána Magáta. Informáciu zverejnila na svojom oficiálnom profile na Facebooku Polícia Slovenskej republiky.

Ako ďalej informuje polícia, stalo sa tak po skončení pojednávania na súde v Žiline a predviedla ho pred vyšetrovateľa, ako obvineného z extrémizmu v 36 skutkoch.

Ako uvádza polícia, v prípade Magáta ide o výrobu a rozširovanie extrémistického materiálu, ako aj popieranie holokaustu na internete. Obvinený je tiež v súvislosti s knihou Židokracia, ktorej je autorom.

"Aktuálne s ním vykonávame procesné úkony a po jeho vypočutí vyšetrovateľ nevylučuje, že podá prokurátorovi podnet na jeho väzbu," píše v spomínanom statuse polícia.

​Marián Magát kandidoval v roku 2016 v parlamentných voľbách za Kotlebovu ĽSNS. V minulosti čelil žalobe za nedovolené ozbrojovanie.

Magát patrí medzi najvýraznejších predstaviteľov slovenskej pravicovej extrémistickej scény, v minulosti organizoval protesty proti islamu a Európskej únii. Je tiež zakladateľom extrémistickej strany Vzdor Kysuce.

V minulosti ho vyšetrovala polícia už viackrát. Na výsluchu bol napríklad po proteste proti Bruselu, keď radikáli roztrhali vlajku Európskej únie.

21. máj 2022 02:28