Prokurátor ukazuje podobizeň Jeffreyho Epsteina, ktorý je ústrednou postavou pedofilného škandálu, do ktorého majú byť zapletené americké elity.Reuters
StoryEditor

Epsteinov prípad v USA súdy oficiálne ukončili

03.09.2019, 00:00
Smrťou páchateľa zaniká možnosť postihnúť za ním spáchaný trestný čin kohokoľvek iného.

Smrť finančníka obvineného z obchodu s neplnoletými prostitútkami možno zmarí vyšetrovanie.
Vyšetrovanie prípadu obchodovania s neplnoletými dievčatami, z ktorého bol obvinený známy finančník Jeffrey Epstein, sa oficiálne ukončilo. Dôvodom bola Epsteinova samovražda vo väzenskej cele v newyorskom Manhattane. Keďže obvineného po jeho smrti už nemožno stíhať, prokuratúra podala sudcovi návrh na ukončenie trestného konania s finančníkom. Americké súdy nemali inú možnosť a museli rozhodnúť o jeho ukončení.


Dodávateľ dievčat pre celebrity
Známy finančník spojil značnú časť svojej kariéry s bankou Bear Stearns. Banka sa vryla do pamäti ako jedna z prvých obetí veľkej finančnej krízy z rokov 2007 až 2009. V roku 2008 banka skrachovala a odkúpiť ju musela megabanka JP Morgan. Epstein okrem nej riadil vlastnú investičnú firmu, ktorá spravovala majetok bohatým jednotlivcom po celých Spojených štátoch. Finančníka začala polícia vyšetrovať pre obchod so ženami a pre prostitúciu už v roku 2005. Prípad sa ukončil o tri roky neskôr, keď strávil celý rok vo vyšetrovacej väzbe.


V zneužívaní a predávaní neplnoletých dievčat, okrem iného aj...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
23. máj 2022 18:35