StoryEditor

Čo nám už čoskoro vezme omikron? Slovenský scenár sa píše len kúsok za hranicou

27.01.2022, 23:00
Kým susedný štát zaznamenáva horšiu situáciu v nemocniciach či na školách, naša krajina sa vo vlne číslo štyri ešte len rozbieha. Obe krajiny lámu rekordy v počte nakazených už tretí deň po sebe.

Sú to dva regióny, ktoré sú previazané. A zároveň patria do iných štátov. Na Ostravsko chodia pracovať tisíce ľudí z neďalekých Kysúc. Aktuálne platí, že majú spoločné oveľa viac, a to nie v pozitívnom zmysle. Stali sa totiž ohniskami covidovej mutácie omikron. Len v Čadci aktuálne zaznamenali viac ako 200-percentný nárast sedemdňovej incidencie. Horšie je na tom len susedné Kysucké Nové Mesto, ktoré prekročilo 300-percentný skok. Rovnako v spomínaných okresoch evidujú aj viac než 50-percentnú pozitivitu PCR testov. Zároveň to podobne „horí“ aj v Ostrave a okolí.

V Moravskosliezkom kraji v počte nových nakazených prekonali v stredu hranicu 4 800. České ministerstvo zdravotníctva pritom uvádza, že za celú pandémiu tam zaznamenali viac ako 315-tisíc prípadov. Tento región predbieha len hlavné mesto Praha a...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. jún 2022 05:40