StoryEditor

Danko vysvetľoval konflikt so Smerom kvôli dani z tabaku: Zavolal som Ficovi, že to nemyslia vážne

12.09.2019, 14:27
Autor:
lmlm
Šéf SNS Andrej Danko kritizoval ministra financií Ladislava Kamenického kvôli zvýšeniu dane z tabaku.

Šéf SNS a parlamentu Andrej Danko vysvetlil, prečo nepodporí návrh Smeru na zvýšenie dane z tabaku. V relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo povedal, že vznikla špecifická situácia.

Úplne zbytočné teátro

"Ráno mi bolo oznámené, že ide v skrátenom konaní zvýšenie spotrebnej dane na tabak. Je to úplne zbytočné téatro. Povedal som, že žiadne skrátené konanie nebude. Následne som žasol, že minister financií robí tlačovku a oznamujeme, že berie ľuďom peniaze za cigarety," hovorí Danko. Dodal, že okamžite na to volal šéfovi Smeru Robertovi Ficovi.

​"Povedal som mu, že toto snáď nemyslí Smer vážne. Okamžite som dal vyhlásenie a ubezpečenie, že minister musí prísť s rozsahom opatrení, nemôže si vytiahnuť jedno opatrenie a takto to šplechnúť národu do tváre. Keďže to minister prehnal, tak som mu odkázal, nech ani nesníva o nejakom navýšení dane na cigarety," povedal Danko moderátorovi.

Kamenickému odkázal, že musí prísť zodpovedne s balíkom opatrení, ktorí musia koaliční lídri politicky akceptovať. "Ja sa snažím ľudom dať pozitívne veci ako rekreačné poukazy, paušálne výdavky, znižovať daň z príjmu na 15 percent." Na otázku, či je Kamenického krok na koniec jeho v kresle ministra, odpovedal rázne.

"My sme národ tragédov. Nebuďme depresívni. Nie je to na kreslo. Je to procesná vec. Minister financií a ešte k tomu zo sociálnej strany, nemože takéto opatrenia šplechnúť na brífingu."

Danko: Dlhová brzda je blbosť

Danko v rozhovore prezradil, že by chcel zrušiť dlhovú brzdu, napriek tomu, že je to ústavný zákon. "My sme hlúpejší od hlúpych voči Bruselu. Máme jedinečnú dlhovú brzdu. Celá dlhová brzda je blbosť a ja budem robiť všetko preto, aby sme ju zrušili. Okamžite by som ju zrušil, je to hluposť. Keď má byť dlhová brzda, tak nech ju majú všetky štáty," kritizoval Danko.

Na margo vyrovnaného rozpočtu zopakoval, že to nemá byť fetiš. Danko je za to, aby sme sa primerane zadlžili a požičali si miliardy, ktoré v našej ekonomike chýbajú. "My potrebujeme veľké štátne investície, ktoré rozprúdia slovenskú ekonomiku," uzavrel Danko. 

01 - Modified: 2023-09-20 08:26:46 - Feat.: - Title: SNS navrhuje zákaz dovozu z Ukrajiny rozšíriť aj na ďalšie potraviny 02 - Modified: 2023-09-19 07:15:41 - Feat.: - Title: SNS odmieta vládnuť s liberálmi, chce zdaniť banky či technológie a zastaviť "gender ideológiu" (rozhovor) 03 - Modified: 2023-09-11 08:34:52 - Feat.: - Title: Slovensko nesmie podľahnúť nátlaku Ukrajiny na dovoz agrokomodít, tvrdí strana SNS 04 - Modified: 2023-09-08 17:03:22 - Feat.: - Title: Memorandum o spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska podpísala už aj SNS 05 - Modified: 2023-08-28 16:00:05 - Feat.: - Title: Nadácia Zastavme korupciu kritizuje vyjadrenia o prípadnom zrušení Úradu pre verejné obstarávanie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. september 2023 10:33