TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Nejasnosti v nehnuteľnostiach majú v rodine. Fico mladší si kúpil byt na lukratívnej adrese bez hypotéky

28.01.2022, 09:45
Autor:
redred
Nový byt syna Roberta Fica Michala Fica, nachádzajúci sa na vychytenej adrese, má podľa odhadov rozlohu vyše 100 štvorcových metrov.

V 28 rokoch sa mu podarilo predbehnúť svojho otca, šéfa Smeru a bývalého niekoľkonásobného premiéra Roberta Fica. Michal Fico si len pred niekoľkými dňami kúpil byt na prestížnej bratislavskej adrese bez hypotéky, informuje o tom denník SME.

Nehnuteľnosť nevysvetlil

Byt v hodnote niekoľkých stoviek tisíc eur sa podľa informácií denníka nachádza na Drotárskej ulici v blízkosti Horského parku a disponuje rozlohou viac ako sto štvorcových metrov. Spoločnosť J&T Real Estate, ktorá bytový komplex postavila, však presnú rozlohu bytu nespresnila.

Fico starší zatiaľ na otázku, ako sa jeho syn, ktorý pracuje ako manažér projektov stratégie v ČEZ, k bytu bez hypotéky dostal, neodpovedal.

"Bývalý premiér a predseda opozičnej strany Smer Robert Fico by mal vysvetliť, odkiaľ jeho mladý syn vzal peniaze na to, aby si bez hypotéky kúpil byt v takej luxusnej štvrti," vyjadrila sa k situácii šéfka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková. 

Nezrovnalosti sú u oboch

Denník Sme vidí disproporciu aj medzi približným platom Michala Fica, ktorý môže podľa odhadov na svojej pozícii zarobiť od 2 700 do 3 000 eur, a cenou bytu.

Viacero nezrovnalostí týkajúcich sa bývania však v minulosti mal aj samotný Robert Fico. Sme pripomína byt, ktorý si predseda opozičnej strany prenajímal v komplexe Bonaparte či prenájmom nehnuteľnosti od bývalého poslanca Smeru Dušana Muňka.

Doposiaľ totiž nie je jasné, koľko stojí Fica staršieho prenájom luxusného bytu v hodnote približne 500-tisíc eur, ktorý sa nachádza pod Slavínom.

21. máj 2022 19:52