StoryEditor

Reakcia Smeru na Glváča: Je na ňom, či odstúpi z funkcie podpredsedu

22.10.2019, 15:57
Autor:
TASRTASR
To, či bude Martin Glváč na kandidačnej listine strany, hovorca Smeru nepovedal.

To, či Martin Glváč (Smer-SD) odstúpi z funkcie podpredsedu parlamentu, je na ňom. Podstatné je potvrdenie autenticity zverejnenej komunikácie.

Povedal to podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár v súvislosti s medializovanou komunikáciou Glváča a podnikateľa Mariana Kočnera, obžalovaného z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Reakcie na Glváča

"Pre mňa je dôležité, aby bolo potvrdené, že je to autentické. Ak sú tam veci, ktoré súvisia s hocijakým nečestným, netransparentným alebo protizákonným konaním, aby všetko bolo vyšetrené a riadne posúdené podľa platných zákonov," zdôraznil Blanár.

Podotkol, že vyjadriť by sa mali v prvom rade aktéri a potom experti, ktorí dokážu posúdiť pravosť komunikácie a či v nej bolo niečo v rozpore so zákonom.

"Je to predovšetkým na konkrétnych aktéroch, aby zhodnotili, či týmto spôsobom pomáhajú alebo oslabujú politickú stranu," dodal.

Ako príklad uviedol Moniku Jankovskú, ktorá po vyhodnotení situácie skončila vo funkcii štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti. Na otázku, či by sa mal rovnako zachovať aj Glváč, odpovedal, že je to na ňom.

"Treba sa opýtať pána Glváča, v akom rozsahu bola táto komunikácia a o čom s Marianom K. komunikoval. Pokiaľ pán Glváč komunikoval v tom rozsahu, ktorý mne je známy, tak ho to nijako nediskvalifikuje," doplnil hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

To, či bude na kandidačnej listine strany, nepovedal. Vysvetlil, že kandidátka je otvorená, navrhuje ju predseda strany a následne ju predkladá predsedníctvu na schválenie. Dodal, že návrh kandidátky nie je záležitosťou najbližších dní.

Glváč odmieta tvrdenia

Glváč odmieta tvrdenia vyplývajúce z jeho údajnej komunikácie s Kočnerom, zverejnenej Denníkom N, o tom, že si s ním mal dohadovať biznis.

Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer-SD, podal aj trestné oznámenie. Už zverejnená komunikácia podľa neho nesedí so skutočnosťou.

Zároveň uviedol, že ho zverejnená komunikácia nijako nediskvalifikuje ani nepoukazuje na žiadne porušenie zákona či zneužívanie postavenia verejného činiteľa. Tvrdí, že sa s Kočnerom nestretol od roku 2012.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v pondelok uviedol, že sa na komunikáciu Glváča s Kočnerom bude pýtať a ak sa potvrdí "toxický obsah" tejto komunikácie, tak bude vážne uvažovať ako ďalej. "V správnom momente zaujmem k tomu stanovisko," povedal.

01 - Modified: 2022-12-07 16:48:56 - Feat.: - Title: Poslanci schválili novelu Zákonníka práce z dielne Smeru, príplatky k mzde sa rozmrazia 02 - Modified: 2022-12-07 10:17:35 - Feat.: - Title: Lipšic sa zastal prokurátorov, Fico ho označil za hanbu právneho štátu 03 - Modified: 2022-12-06 09:06:51 - Feat.: - Title: Fico: Paragraf 363 je dôležitý. Nerozumiem, prečo sa do toho motá Čaputová 04 - Modified: 2022-12-05 07:00:45 - Feat.: - Title: Státisíce eur pre Kažimíra mali podľa svedeckej výpovede pochádzať od skupiny „daniarov“ 05 - Modified: 2022-12-01 09:18:15 - Feat.: - Title: Fico v parlamente zverejňuje ďalšie nahrávky
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. december 2022 10:30