TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Sklamaný Danko povedal, že ho Bugár podrazil. SNS už Most-Híd nepodporí

22.10.2019, 18:14
Autor:
TASRTASR
Predseda SNS sa nebude zúčastňovať na žiadnej Koaličnej rade. Strana tiež nebude podporovať žiadne zákony Mosta-Híd.

Predseda SNS Andrej Danko sa od utorka nebude zúčastňovať na žiadnej Koaličnej rade.

Danko to vyhlásil po tom, ako národniarom neprešli v pléne ich dve novely zákonov, a to o verejnom obstarávaní a návrhu o zriadení ministerstva cestovného ruchu a športu.

Pri oboch novelách sa zdržali poslanci koaličného Mosta-Híd, čo Danko označil "za vrazenie dýky do chrbta".

Zároveň vyhlásil, že ho sklamalo konanie predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára a podľa neho minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) nerobí nič pre cestovný ruch.

Najväčšie politické sklamanie

Danko utorkové hlasovanie v parlamente označil za jedno z najväčších politických sklamaní.

Koaličná strana SNS tiež nebude podporovať žiadne zákony Mosta-Híd.

Vyhlásil to Danko, ktorý má informácie, že Most-Híd neplánuje podporiť ani návrh národniarov na plošné rozšírenie rekreačných poukazov.

Danko upozornil, že má informácie o náraste cestovného ruchu, za čo vďačí štát podľa neho práve rekreačným poukazom.

"Avizovali sme tri zákony, ktoré náš klub nemôže podporiť, tak sa aj stalo," skonštatoval po Dankovom vyjadrení Bugár.

Ministerstvo dopravy nerobí nič

Ministerstvo dopravy podľa neho nerobí nič. Danko tiež uviedol, že ho Béla Bugár "podrazil a ako chlap mu neodkázal povedať, že má problém s nejakým zákonom".

Danko vyčíslil, že na Slovensku rastie počet prenocovaní a cestovný ruch v auguste trhal rekordy. Toto číslo bolo podľa predsedu SNS dosiahnuté vďaka rekreačným poukazom, ktoré kritizoval aj minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

"Minister dopravy je zodpovedný aj za cestovný ruch a mal by si uvedomiť, že výsledky, ktoré dosahujeme v cestovnom ruchu, dosahujeme aj vďaka rekreačným poukazom. Minister, okrem toho, že nie je schopný stavať diaľnice, žiaľ nepohol ani prstom pre cestovný ruch a ani teraz nevyjadril podporu ministerstvu pre cestovný ruch a šport," vyhlásil Danko s tým, že má informácie o tom, že Most-Híd neplánuje podporiť ani rozšírenie rekreačných poukazov na všetkých zamestnávateľov.

Bezcharakternosť Bélu Bugára

Danko sa preto rozhodol, že sa nebude zúčastňovať na Koaličných radách, zastupovať ho bude Tibor Bernaťák. "Zažil som jedno z najväčších politických sklamaní vo vzťahu k pánovi Bugárovi. Zažil som bezcharakternosť Bélu Bugára. Bolo to prvýkrát a dnes to dosiahlo vrchol taký, že sa nebudem zúčastňovať na žiadnej Koaličnej rade," vyhlásil Danko.

Most-Híd by si podľa neho mal uvedomiť, že nič nerobí pre cestovný ruch a neustále len spochybňuje návrhy, ktoré pomáhajú cestovnému ruchu.

"Pre mňa to dnes dosiahlo politický vrchol," podotkol Danko. Tiež uviedol, že mlčí o veľa veciach, ktoré sú v rámci koalície. "Ale to, čo sa dnes stalo, je pre mňa politicky neúnosné," vyhlásil Danko.

Prekročenie hranice

Koaličná strana SNS tiež nebude podporovať žiadne zákony z dielne Mosta-Híd. "Prekročili hranicu," tvrdí Danko. Podľa neho strana nepodporila zákony, ktoré by pomohli ľuďom.

"Nevidím dôvod podporovať zákony Mosta-Híd, keď si uprednostňuje svoje záujmy v prospech národnostnej menšiny namiesto toho, aby sa pomáhalo tejto republike. Cítim to ako pomstu za zákony, ktoré boli zastavené," povedal Danko.

"Ak si Béla Bugár myslí, že týmto mu narastú percentá, tak sa veľmi mýli. SNS, čo sa týka rozpočtu, vedie zodpovednú diskusiu. My rozpočet podporíme, je tam množstvo otáznikov, ktoré treba doriešiť, ale čo sa týka Mosta-Híd, chcem ho vyzvať, aby nepýtal podporu pre svoje zákony, keď takto podrazil SNS," dodal Danko.

01 - Modified: 2019-10-16 09:43:18 - Feat.: 0 - Title: Mňa sa nepýtajte, Gorila so mnou nemá nič, reaguje Danko na nahrávku 02 - Modified: 2019-10-17 12:52:11 - Feat.: 0 - Title: Keď budú mať banky zachovaný odvod, bude na dôchodcov aj na iné veci, odkazuje Danko 03 - Modified: 2019-10-18 16:27:03 - Feat.: 0 - Title: Dankov odkaz Pellegrinimu. Ak bude premiér pokračovať v útokoch, SNS môže hovoriť o Brhelovi 04 - Modified: 2019-10-25 07:56:54 - Feat.: 0 - Title: Týždeň v médiách: O Gorile, opičke aj najväčšom opičákovi. Slovenské médiá majú za sebou tematicky náročný týždeň
01 - Modified: 2021-03-24 12:18:14 - Feat.: - Title: Tri maďarské strany sa spájajú, vznikne Aliancia - Szövetsé 02 - Modified: 2020-11-11 17:10:49 - Feat.: - Title: Z pandemických opatrení sa stáva burza nápadov, reagujú mimoparlamentné strany 03 - Modified: 2020-03-09 08:37:57 - Feat.: - Title: Danko sa vzdá funkcie predsedu SNS 04 - Modified: 2020-02-18 14:10:42 - Feat.: - Title: Bugár pre HN o povolebnej spolupráci: Matovič? Radšej si vyberám smrť 05 - Modified: 2020-02-04 14:09:58 - Feat.: - Title: Danko adresoval výzvu Čaputovej: Vyjadrenia prezidentky ma šokovali, bol to chybný krok
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. november 2022 12:00