StoryEditor

Vedenie Smeru si predvolá Glváča. Bude s ním stretnutie, vyjasníme si veci, tvrdí Erik Tomáš

24.10.2019, 13:00
Autor:
TASRTASR
Termín stretnutia vedenia Smeru Erik Tomáš povedať nevedel, priblížil však, že veľká časť vedenia strany bola aj na výjazdovom rokovaní a mala iný program.

Situácia v súvislosti s údajnou komunikáciou podpredsedu Národnej rady (NR) SR Martina Glváča (Smer-SD) a Mariana Kočnera sa má riešiť na pôde vedenia strany.

Povedal to poslanec Smeru-SD Erik Tomáš v súvislosti s vyhlásením opozície, že chcú iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu na odvolanie Glváča z funkcie. Predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Tibor Bastrnák ešte nevedel povedať, ako budú v prípade mimoriadnej schôdze hlasovať, musí k tomu zasadnúť poslanecký klub.

​"Mám na to, samozrejme, osobný názor, ale nebudem robiť predbežné závery. Keďže je avizované stretnutie vedenia strany s pánom Glváčom, tak to je pôda, kde by sa celá táto vec mala vyšetriť, vyjasniť a potom zaujmem postoj," povedal Tomáš.

Termín stretnutia vedenia Smeru-SD povedať nevedel, priblížil však, že veľká časť vedenia strany bola aj na výjazdovom rokovaní a mala iný program.

Iniciatívu opozície označil za klasickú divadelnú hru opozície. "Myslím si, že opozícia týmto konaním pomerne dosť dehonestuje tento inštitút. Je tragikomické, že schôdzu zvolávajú páni Sulík a Matovič, ktorí sa s Marianom K. osobne stretávali a riešili s ním citlivé témy," poznamenal.

Predseda poslaneckého klubu Most-Híd Tibor Bastrnák ešte nevedel povedať, či v prípade zvolania mimoriadnej schôdze podporia Glváča vo funkcii. Ak opozícia odovzdá potrebné podpisy a predseda parlamentu schôdzu zvolá, bude podľa jeho slov k tomu zasadať poslanecký klub a dohodnú sa na postupe.

Podpredseda SNS Anton Hrnko v tejto súvislosti pripomenul slová predsedu strany a šéfa parlamentu Andreja Danka, že stranícki nominanti sú zodpovednosťou strany.

​Poslanec parlamentu Karol Farkašovský (SNS) si myslí, že nie je vhodné niekoho odvolávať z funkcie na základe údajných medializovaných informácií. Chce si počkať na silnejšie argumenty. O tom, ako budú poslanci SNS na prípadnej schôdzi hlasovať, sa budú podľa Farkašovského rozprávať na poslaneckom klube.

Líder OĽaNO Igor Matovič a predseda SaS Richard Sulík vo štvrtok informovali, že chcú iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Glváča z funkcie podpredsedu parlamentu.

Dôvodom je jeho údajná komunikácia s Kočnerom Matovič tvrdí, že Glváč klamal o tom, že sa s podnikateľom od roku 2012 nestretol. Glváč mal vedieť o viacerých kauzách, napríklad aj o tom, že si Kočner nominoval svojho človeka do funkcie zástupcu riaditeľa Slovenskej informačnej služby.

​Glváč tvrdenia odmieta, podal pre ne aj trestné oznámenie. Tvrdí, že líder OĽaNO pácha trestnú činnosť, ak zverejňuje jeho údajnú komunikáciu. Trvá na tom, že sa s Kočnerom nestretol od roku 2012.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) uviedol, že o medializovanej komunikácii budú v Smere-SD hovoriť a nebudú ju prehliadať. "V prípade, že je to vážne, budú aj vážne dôsledky. V prípade, že sa ukáže, že to také vážne nie je, vážne dôsledky nebudú," doplnil.

01 - Modified: 2022-09-26 11:10:13 - Feat.: - Title: Smer podporí Matovičovo odvolávanie, ale riešenie vidí iba v predčasných voľbách 02 - Modified: 2022-09-22 12:27:05 - Feat.: - Title: Erik Tomáš: Vyzerá to tak, že v zákulisí už vznikol politický obchod. Testom budú dve dôležité hlasovania 03 - Modified: 2022-09-20 18:36:39 - Feat.: - Title: Opozícia na proteste volala po demisii vlády. Fico vyzdvihol maďarského premiéra Orbána 04 - Modified: 2022-09-18 13:48:26 - Feat.: - Title: Šéf poslaneckého klubu OĽANO Šipoš: Naším cieľom je, aby boli ceny elektriny čo najnižšie 05 - Modified: 2022-09-18 11:10:38 - Feat.: - Title: HN24: Na telo
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. október 2022 16:15