StoryEditor

Glváč popiera stretnutie s Imreczem. Nevidí dôvod na vyvodenie osobnej zodpovednosti

24.10.2019, 15:23
Autor:
TASRTASR
Podľa slov podpredsedu parlamentu komunikácia s Marianom Kočnerom nesedí s realitou a sú v nej nezmysly.

Podpredseda Národnej rady SR Martin Glváč (Smer-SD) nevidí dôvod na vyvodenie osobnej zodpovednosti v súvislosti s údajnou komunikáciou medzi ním a obžalovaným z vraždy Jána Kuciaka Marianom Kočnerom, ktorú zverejnil líder opozičného OĽaNO Igor Matovič.

Podľa jeho slov komunikácia „nesedí s realitou a sú v nej nezmysly“. Popiera stretnutie s Františkom Imreczem a Dušanom Pátekom, rovnako ako dosadzovanie lekára na miesto primára kliniky. Vyplýva to z jeho stanoviska.

​​„Vyzývam orgány činné v trestnom konaní, aby mi oznámili údaje z Threemy Mariana K. a iných aplikácií, ako boli získané tieto informácie a ktoré osoby mohli týmito údajmi a zariadeniami disponovať a pozmeňovať ich,“ tvrdí Glváč s tým, že nevidí dôvod na vyvodenie osobnej zodpovednosti.

Glváč v stanovisku popiera aj údajné stretnutie s vtedajším prezidentom finančnej správy (FS) Františkom Imreczem a viceprezidentom FS Dušanom Pátekom. Na ňom sa mali podľa predsedu opozičného OĽaNO Igora Matoviča dohadovať vratky DPH pre odsúdeného daňového podvodníka Ladislava Bašternáka.

Za vrchol absurdnosti považujem, že by som si mal kupovať loď od Mariana K.,“ tvrdí Glváč. Veľká časť zverejnenej komunikácie sa týka debát ohľadom lodí. V správach z Viberu ponúka Marian K. svoju starú loď za 950-tisíc eur.

Je vrcholom absurdnosti, že po vyvodení zodpovednosti za moju údajnú komunikáciu volá Richard Sulík a Igor Matovič,“ uviedol v stanovisku Glváč a pripomenul stretnutia Sulíka a Matoviča s Kočnerom.

​​Údajnú komunikáciu medzi Kočnerom a Glváčom rozposlal redakciám Matovič. Glváč popiera stretnutia s Kočnerom po roku 2012. Z ich údajnej komunikácie od roku 2016 vyplýva, že sa mali stretnúť aj v tom čase.

23. jún 2022 23:54