StoryEditor

Kolíková: Jankovskú som veľmi podozrievala. Veľký boj dobra a zla v pozadí spoločnosť nevidela

25.10.2019, 20:00
Bývalá štátna tajomníčka Mária Kolíková v HNtelevízii povedala, že chce v strane Za ľudí pokračovať v reformách, ktoré začala s Luciou Žitňanskou.

Keď Lucia Žitňanská odchádzala z ministerstva spravodlivosti, vy ste sa vzdali funkcie štátnej tajomníčky. Bolo to preto, že ste si nevedeli predstaviť spoluprácu s terajším ministrom Gáborom Gálom?
Odišla som z ministerstva spravodlivosti pár mesiacov po tom, čo sa mi ešte podarilo naštartovať projekt spolupráce s Radou Európy, ktorý súvisí s reformou justície. A áno, spolupráca s ministrom Gálom nebola možná.

Prečo nebola možná?
Pomenovala som to aj v liste, ktorým som sa vzdávala funkcie, nie je to nič tajné. My sme sa rozišli v hodnotách a aj v obsahu práce, ktorú by podľa mňa malo ministerstvo spravodlivosti realizovať.

Čiže mal iné priority, ktoré chcel presadiť na ministerstve a vy ste s tým nesúhlasili?
Aj tak by sa to dalo povedať.

Je pre vás minister Gál dôveryhodný?
Z ohľadom na to, že sme sa rozišli aj v tom, akým spôsobom viesť ministerstvo a v prioritách, tak z tohto pohľadu nemá moju dôveru. Keďže to ministerstvo vedie iným spôsobom a inak, ako by som si to ja predstavovala.

Mal minister konať v súvislosti s bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou?
Mohol konať promptnejšie aj čo a týka situácie na začiatku, keď ešte bola štátnou tajomníčkou. Ale aj následne, keď sa vzdala funkcie a ostala sudkyňou. Oveľa promptnejšie mohol vyhodnotiť, že je to na disciplinárne konanie. A nakoniec aj dnes jeho právny výklad je odlišný ako môj názor. Som presvedčená o tom, že tu neexistuje žiaden konflikt medzi disciplinárnym konaním a vyvodením trestnej zodpovednosti a v tomto sa zásadne rozchádzame.

Takže ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-11-25 13:55:04 - Feat.: - Title: Mikulca mrzí zneužívanie Lučanského smrti, Kolíková ocenila záver vyšetrovania 02 - Modified: 2022-11-22 17:30:00 - Feat.: - Title: Za dva roky už tretí šéf zboru? Rozhodnutiu ministra Karasa nerozumie Kolíkovej bývalý štátny tajomník 03 - Modified: 2022-11-09 15:36:24 - Feat.: - Title: Kolíková kritizuje, že z novej súdnej mapy vypadnú sudcovské previerky 04 - Modified: 2022-11-06 16:55:43 - Feat.: - Title: Matovič sa zastal Kollárovej cesty do Dubaja: Je to iné ako pri Sulíkovi 05 - Modified: 2022-09-27 17:30:00 - Feat.: - Title: Kolíková navrhuje zníženie trestov za drogy či zmenu trestov v majetkovej trestnej činnosti
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. november 2022 10:58