Sylvia VolzováTASR/Štefan Puškáš
StoryEditor

V kauze falšovania zmeniek má v pondelok vypovedať Volzová

27.10.2019, 10:10
Autor:
TASRTASR
​Predseda senátu ŠTS Emil Klemanič predvolal do Ústavu na výkon väzby Bratislava Klaus-Volzovú na pondelok 28. októbra, kde má vypovedať o jej vnímaní kauzy údajného falšovania zmeniek.

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti má v pondelok (28. 10.) pred Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) vypovedať niekdajšia spoločníčka obžalovaného Pavla Ruska Sylvia Klaus-Volzová.

Tá mala byť aj obeťou údajnej pripravovanej vraždy, z ktorej je Rusko obžalovaný v inom konaní.

​Predseda senátu ŠTS Emil Klemanič predvolal do Ústavu na výkon väzby Bratislava Klaus-Volzovú na pondelok 28. októbra, kde má vypovedať o jej vnímaní kauzy údajného falšovania zmeniek.

Klaus-Volzová bola v 90-tych rokoch obchodnou partnerkou Ruska v Markíze. Uznala pohľadávku Siloša Pohanku voči televízii, ktorú neskôr prevzali Kočner a Štefan Agh.

To vyústilo do kauzy Gamatex, keď Markízu Kočner a Agh násilne obsadili v sprievode mafiána Petra Čongrádyho.

Táto kauza bola neskôr urovnaná zaplatením 80 miliónov korún spoločnosti Gamatex, ktoré si Kočner a Agh rozdelili na polovicu. V ostatných rokoch však túto verziu rozporujú a tvrdia, že im mal Rusko vystaviť dodatočne štyri zmenky, dnes už v hodnote 69 miliónov eur.

Na poslednom verejnom zasadnutí v kauze zmenky vypovedali bývalá manželka obžalovaného Ruska Viera Rusková, niekdajší majiteľ produkčného domu Forza a súčasný prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a obvinený v kauze Technopol Servis Jozef Dučák.

​Výpovede Viery Ruskovej a Jána Kováčika si navzájom vo viacerých bodoch odporovali. Dučák vo svojej výpovedi poprel, že by mal poskytnúť na falšovanie zmeniek starú tlačiareň, toner a atrament, ako to tvrdí svedok Peter Tóth.

Obžalovaní Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Aghom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Kočner je obžalovaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

01 - Modified: 2024-02-20 20:46:43 - Feat.: - Title: Za smrť Navaľného je zodpovedný Putin, tvrdí uväznený ruský opozičný aktivista Kara-Murza 02 - Modified: 2024-02-20 17:52:11 - Feat.: - Title: Spojené štáty ohlásili uvalenie nových sankcií na Rusko kvôli Navaľnému. Pokyn vydá Biden v piatok 03 - Modified: 2024-02-20 16:00:02 - Feat.: - Title: ANALÝZA: Znamená pád Avdijivky, že Rusko otáča priebeh vojny? Kde chystá ofenzívu 04 - Modified: 2024-02-20 15:07:48 - Feat.: - Title: Rusko opäť vyhlásilo pátranie po Olegovi Navaľnom, bratovi zosnulého disidenta 05 - Modified: 2024-02-20 14:27:35 - Feat.: - Title: Navaľného matka poslala Putinovi odkaz, telo opozičníka možno nevydajú nikdy
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
21. február 2024 02:22