Richard SulíkHN/ Pavol Funtál
StoryEditor

SaS sa chce pridať k paktu o neútočení

04.11.2019, 13:06
Autor:
TASRTASR
SaS o sebe tvrdí, že je jedinou stranou, ktorá dokáže dostať všetkých opozičných lídrov za jeden stôl.

Opozičná strana SaS má záujem pridať sa k dohode o neútočení, ktorú v lete podpísali mimoparlamentné strany KDH a PS/Spolu. Povedal to v pondelok predseda SaS Richard Sulík. K dohode sa v pondelok mala pridať aj strana Za ľudí, stretnutie lídrov strán sa však zrušilo.

"SaS má záujem pristúpiť k takejto dohode, ak tam bude zmienka o tom, že zúčastnené strany nepôjdu po voľbách do koalície so stranou Smer-SD," uviedol Sulík.

Zároveň reagoval na zrušené stretnutie lídrov a myslí si, že SaS je jediná strana, ktorá dokáže dostať všetkých opozičných lídrov za jeden stôl, tak ako sa to stalo nedávno.

Líder strany Za ľudí Andrej Kiska v októbri avizoval, že okrem pripojenia sa k paktu o neútočení navrhuje doplniť odmietnutie spolupráce so Smerom-SD, SNS, kotlebovcami a Štefanom Harabinom.

Dohoda o neútočení, ktorú zatiaľ podpísali PS/Spolu a KDH, obsahuje dva konkrétne záväzky. Strany sa dohodli na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani. Chcú tiež hľadať prienik v programových prioritách budúcej vlády.

22. máj 2022 04:16