StoryEditor

Príčiny požiarov dvoch autobusov ešte nie sú známe

08.10.2007, 11:39
Autor:
SITASITA

Príčiny minulotýždňových požiarov dvoch autobusov v Bratislave nie sú stále známe, obidve udalosti sa preto aj naďalej vyšetrujú. Pre agentúru SITA to dnes uviedol predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava (DPB) Branislav Zahradník. Podľa neho sú však požiare aj dôsledkom toho, že dopravný podnik používa zastarené vozidlá, obnova vozového parku je preto viac ako nevyhnutná. Zásadná obnova vozidiel bratislavskej MHD by sa podľa Zahradníka mala začať na budúci rok. "Našťastie sa nikto z cestujúcich ani z okolitej verejnosti nezranil. Iba jedného vodiča, ktorý sa v snahe dostať oheň pod kontrolu nadýchal splodín z horenia, museli previezť na pozorovanie do nemocnice na Antolskú," konštatoval Zahradník.
Ako ďalej uviedol, autobus značky Tambus s dieselovým pohonom, ktorý horel na Stromovej ulici na Kramároch doslúžil. "Je to už starý autobus, má 14 rokov. Pravdepodobne to bola jeho posledná jazda a vozidlo skončí v šrote. V tomto prípade síce nešlo o požiar takého rozsahu ako pri Solarise, ide však o druhý najzávažnejší požiar autobusu tohto roka," spresnil Zahradník. Požiar pritom spôsobil škodu za viac ako 500-tisíc korún. Podľa Zahradníka nariadi dopravný podnik kontrolu všetkých autobusov značky Tambus, ktoré jazdia v Bratislave. "Je potrebné zistiť, či je nejaký komponent oslabený," doplnil. Požiar pod kontrolu sa vodičovi dostať nepodarilo, oheň uhasili až príslušníci Hasičského a záchranného zboru.
Podľa Zahradníka bol v druhom prípade, kedy horel autobus značky Ikarus pri Slovnafte, našťastie požiar omnoho menšieho rozsahu. Požiar v motorovom priestore sa podarilo uhasiť šoférovi autobusu. "Príčina sa stále vyšetruje, až na základe výsledkov sa rozhodneme, či je potrebná špeciálna kontrola na všetkých autobusoch tohto typu," dodal Zahradník.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. september 2022 23:33