StoryEditor

Andruskó: Kočnerovi som pomohol prepísať konateľa pri Bonaparte. Stále mi dlhujú peniaze

14.01.2020, 15:12
Autor:
mahomahoTASRTASR
Zoltán Andruskó vypovedal, že vražda Jána Kuciaka sa riešila na pokyn Mariana Kočnera.

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu vypovedal Zoltán Andruskó, ktorý bol už za vraždu novinára Jána Kuciaka právoplatne odsúdený.

Tvrdí, že vraždu sprostredkoval na pokyn obžalovaného Mariana Kočnera. Andruskó je v prípade korunným svedkom, ktorý si na objednávku Aleny Zsuzsovej najal Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka, aby Kuciaka zavraždili.

„Sprostredkoval som medzi Zsuzsovou a Marčekom a Szabóom na pokyn Kočnera vraždu pána Kuciaka," povedal.

Kočnera podľa svojich slov nepozná osobne, ale len cez ďalšiu obžalovanú Zsuzsovú. S tou sa zoznámil pred rokmi cez internetovú zoznamku.

Andruskó: Vražda Kuciaka mala byť ľahšia úloha

V roku 2016 mu mala povedať o začínajúcich problémoch Kočnera a jeho plánoch vstúpiť do politiky. Problémom mal byť prokurátor Maroš Žilinka, ktorý riešil niektoré jeho trestné veci.

Andruskó vypovedal, že na jeseň 2017 mu na jeho odstránenie Zsuzsová dala zálohu 20-tisíc eur. Mal na to vybaviť niekoho zo zahraničia. Napriek tomu, že sa bál, peniaze si, podľa svojich slov, zobral.

Neskôr chcel Andruskó objednávku vraždy Žilinku zrušiť. Zsuzsová mu však mala povedať, že Kočner dal už toľko úplatkov, že im už dlží státisíce a nielen 20-tisíc eur. Dostal preto ľahšiu úlohu ako Žilinkovu vraždu, a to vraždu Jána Kuciaka. Rodinám poškodených odkázal, že mu je veľmi ľúto, čo sa stalo.

Vraždu Kuciaka si mala Zsuzsová objednať v januári 2018. Urobiť to mala tak, že mu v jeho aute pred jej domom otvorila laptop.

Doň vložila USB kľúč, v ktorom bolo viacero priečinkov s mnohými menami. Jeden z nich bol s názvom Kuciak. "Hovorila, že tu má novinára," uviedol Andruskó. V priečinku sa mala nachádzať podrobná správa o jeho dennom pohybe a aj fotografie.

"Kamarátsky som pomáhal Kočnerovi"

Podľa prokuratúry pochádzajú zo sledovania novinárov, ktoré si mal objednať Kočner u Petra Tótha. Ten je v konaní o Kuciakovej vražde svedkom.

Prokurátor sústredil veľkú pozornosť aj na konkrétne fotografie Kuciaka a pýtal sa na ich obsah.

Vražda mala byť vykonaná v súvislosti s Kuciakovým únosom. Po vražde, keď v obci Chotín oznámili Andruskóovi, že ho neuniesli a zabili ešte aj Martinu Kušnírovú mu mal Szabó vysvetliť, že v dnešnej dobe sa únos urobiť nedá.

Mal mu uviesť, že by ich mohli v aute zastaviť policajti. To sa zhoduje s pondelkovou výpoveďou Miroslava Marčeka.

"S Alenou Zsuzsovou sme sa dohodli, že Miroslavovi Marčekovi a Tomášovi Szabóovi nemôžem povedať, že za objednávkou stojí Marian Kočner," uviedol Andruskó. Doplnil, že im mal povedať, že si vraždu objednal "nejaký Rus".

vražda

Andruskó vo výpovedi uviedol, že kamarátsky pomáhal nielen Zsuzsovej, ale aj Kočnerovi.

"Nemal som od nej požičané žiadne peniaze, skôr ona odo mňa. Pomohol som cez ňu aj Kočnerovi." Podľa jeho slov prepísal konateľa firmy pri stavbe Bonaparte. "Do dnešného dňa mi dlhujú peniaze," povedal Andruskó.

Andruskó tvrdí, že sa bál ľudí v pozadí Zsuzsovej, aj to, že pred jeho očami objednávala aj vraždu bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Extenzívne hovoril aj o vražde Petra Molnára. K tej sa mu mali neskôr vykonávatelia Szabó a Marček priznať, keď prijali objednávku vraždy Kuciaka.

01 - Modified: 2020-01-13 14:13:29 - Feat.: 0 - Title: "Naša krajina dnes stojí na križovatke." Politici reagujú na súd v prípade vraždy Kuciaka 02 - Modified: 2020-01-14 10:31:58 - Feat.: 0 - Title: Britský The Guardian zaradil proces v Pezinku medzi najdôležitejšie správy 03 - Modified: 2020-01-15 05:28:06 - Feat.: 0 - Title: Druhý deň veľkého procesu: Váš hlas pozná každý, reagoval Andruskó na otázky od Kočnera 04 - Modified: 2020-01-14 06:08:07 - Feat.: 0 - Title: Vražda Jána Kuciaka: Top dôkazy štátu proti obžalovanej štvorici
01 - Modified: 2022-06-15 09:07:03 - Feat.: - Title: Okrem Žilinku plánovali zastreliť aj jeho ženu a deti, Šufliarskeho chceli odstrániť výbušninou v smetiaku 02 - Modified: 2022-06-15 05:40:05 - Feat.: - Title: Kauza Kuciak: Kajúcnik s kuklou sa priznal, že so strelcom a s jeho bratrancom chceli prať peniaze 03 - Modified: 2022-05-26 12:09:35 - Feat.: - Title: Andruskó na súde: Pral som peniaze pre Bödöra. Poznám aj hierarchiu v zločineckej skupine 04 - Modified: 2022-05-26 13:39:15 - Feat.: - Title: Andruskó na súde: Pral som peniaze pre Bödöra. Poznám aj hierarchiu v zločineckej skupine 05 - Modified: 2022-05-25 13:42:30 - Feat.: - Title: Objednávateľom vraždy Jána Kuciaka je Kočner, vyhlásil na súde Andruskó
item->category)); ?>
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. júl 2022 21:19