TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

V kauze falšovania zmeniek majú v pondelok vypovedať písmoznalci

09.02.2020, 07:11
Autor:
TASRTASR
Znalci z oblasti písmoznalectva Straková a Nouzovský, ktorých predvolal súd, skúmali podpisy na sporných zmenkách.

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza majú v pondelok (10. 2.) vypovedať písmoznalci Erika Straková a Milan Nouzovský. Procesné prekážky zatiaľ senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) neeviduje. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Znalci z oblasti písmoznalectva Straková a Nouzovský, ktorých predvolal súd, skúmali podpisy na sporných zmenkách. Žiadosť o konanie v neprítomnosti súd v piatok (7. 2.) neevidoval ani u jedného z obžalovaných.

​Na ŠTS sa bude pojednávať od pondelka do stredy (12. 2.). Ďalšie dni súd nevytýčil.

Podľa splnomocnenca televízie Daniela Lipšica sa dokazovanie blíži ku koncu. Myslí si, že pred senátom ŠTS sa vykonalo dosť dôkazov na to, aby mohol rozhodnúť.

Obžalovaný Pavol Rusko si myslí, že po zatiaľ vykonaných dôkazoch obžaloba neuniesla dôkazné bremeno.

Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Kočner je obžalovaný i z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

01 - Modified: 2025-12-05 09:41:14 - Feat.: - Title: Donbas pokryla obria pavučina, do vlákien sa zaplietajú vtáky aj pechota 02 - Modified: 2025-12-05 09:34:49 - Feat.: - Title: Ukrajinské drony zasiahli prístav s ropným terminálom, cieľom mohla byť aj veľká rafinéria v Syzrani 03 - Modified: 2025-12-05 07:41:28 - Feat.: - Title: Svet by sa mal vrátiť k mieru, povedal Módí Putinovi na úvod rokovania v Dillí 04 - Modified: 2025-12-05 07:30:28 - Feat.: - Title: Trump utrpel porážku. Súdna porota odmietla obžalovať jeho oponentku Jamesovú 05 - Modified: 2025-12-04 22:50:20 - Feat.: - Title: Sankcie drvia ruské letectvo. Počet incidentov stúpol štvornásobne, stroje nemajú čím opravovať
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2025 10:42