TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Som rozhorčený. Tunel Višňové sa viac ako dvojnásobne predraží. Urobíme hĺbkový audit, povedal Doležal

16.04.2020, 12:20
Autor:
redred
Minister dopravy chce urobiť všetko preto, aby sa do roku 2020 vysúťažil zhotoviteľ na pokračovanie výstavby tunela Višňové.

V Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) sa uskutoční hĺbkový audit. Preverí 2,5-násobné predraženie stavby diaľničného úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka, vrátane diaľničného privádzača do Žiliny, ale aj ďalšie diaľničné stavby. Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina) to oznámil vo štvrtok na brífingu pred tunelom Višňové.

"Som rozhorčený, že to financuje NDS z vlastných zdrojov. To je pre mňa absolútne neakceptovateľné. Preto bude po dohode s generálnym riaditeľom hĺbkový audit v NDS, aby sa takéto situácie neopakovali. Nemáme záujem nič skrývať. Chcem dať aj verejný prísľub, že budeme veľmi otvorení v komunikácii. Popíšeme skutočný stav, hneď ako sa oboznámime s výsledkami auditu," povedal minister dopravy.

Generálny riaditeľ NDS Juraj Tlapa zdôraznil, že sa ešte nestretol so stavbou, ktorá by bola na konci 2,5-krát drahšia ako na začiatku.

"Ide skutočne o hĺbkový audit, nielen stavieb, čo sme videli. Lebo počúvam, že aj na iných sú problémy. A budeme sa pýtať, zrejme aj našich predchodcov konkrétne, kto bol za čo zodpovedný,“ dodal Tlapa.

25. máj 2022 22:02