StoryEditor

EÚ chce tento rok zosúladiť migračnú a azylovú politiku

01.01.2008, 16:03
Autor:
SITASITA
Ďalšie kroky k spoločnej migračnej a azylovej politike má tento rok urobiť Európska únia. Jej exekutíva - Európska komisia, avizovala zosúlaďovanie v legislatívnom pláne na rok 2008.

Členovia únie by mali vytvoriť spoločný azylový systém, v boji proti nelegálnej migrácii ich podporí Európsky systém sledovania hraníc.

Migrácia a sociálna integrácia predstavujú podľa Bruselu hlavné výzvy 21. storočia. Súčasťou boja proti nelegálnemu prisťahovalectvu z tretích krajín má byť aj intenzívnejšie opatrenia proti obchodovaniu s ľuďmi. EK tak chce znížiť tragický počet obetí spomedzi prisťahovalcov, ktorí sa usilujú dosiahnuť hranice únie.

EÚ by sa mala tento rok venovať aj rozvoju moderného sociálneho programu pre Európu. V ňom majú členské štáty zosúladiť pracovný, súkromný a rodinný život svojich občanov a zabezpečiť rovnaké príležitosti pre všetkých. V rámci Európskej susedskej politiky by mala v roku 2008 aj Slovenská republika posilňovať spoluprácu s viacerými partnerskými krajinami v oblasti obrany a bezpečnosti.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. marec 2023 21:45