Obec PichneTASR/R. Hanc
StoryEditor

V dedine na východe Slovenska stále zasahujú hasiči. Vláda chce finančne pomôcť dotknutým rodinám

20.06.2020, 17:58
Autor:
TASRTASR
Minister vnútra Roman Mikulec ocenil prácu všetkých zasahujúcich zložiek, najmä dobrovoľných hasičov.

Pomôcť finančne zvládnuť následky prívalovej vlny, ktorá v piatok popoludní postihla obec Pichne v okrese Snina sa zo svojej pozície koaličného partnera bude snažiť aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

​Uviedol to v sobotu pre médiá po obhliadke obce, ktorú navštívil spolu s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO).

Pomoc pre obec Pichne

"Čo sa týka obce, hlavnej cesty, pán vicežupan prisľúbil, že to v rámci svojej réžie bude vedieť robiť. Ale potom sú tu ostatné komunikácie a na tie sa hľadá cesta," povedal Kollár v súvislosti s finančným krytím škôd, ktoré voda napáchala na hlavnej ceste, miestnych komunikáciách, chodníkoch, a tiež odvodňovacom kanáli. Odkiaľ presne by štátna pomoc mala pochádzať, neuviedol. Má to záležať "aj na koaličných partneroch".

Doplnil, že spolu s Mikulcom uvoľnili z fondu solidarity, ktorý vznikol prioritne pre pomoc obyvateľom postihnutých koronakrízou, finančné prostriedky na pomoc najviac zasiahnutých domácností, ktoré nie sú poistené.

Sú pripravení použiť protipovodňové bariéry

Minister vnútra ocenil prácu všetkých zasahujúcich zložiek, najmä dobrovoľných hasičov. "Máme na mieste všetky zložky, hasičský záchranný zbor, dobrovoľných hasičov, máme tu aj príslušníkov Policajného zboru, máme tu krízové riadenie z okresného úradu. Zložky sú pripravené pomôcť so všetkým, čo máme a verím, že to spolu zvládneme," povedal Mikulec.

Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, hasiči sú v prípade opätovného vybreženia miestneho potoka Pichonka pripravení použiť protipovodňové bariéry. Pri stavbe troch bariér na seba dokážu zadržať hladinu vody vo výške jedného metra.

Podľa starostu Júliusa Baníka predstavuje škoda len na hlavnej cestnej komunikácii sumu približne 500-tisíc eur, ďalšie škody presne vyčísliť nevedel.

01 - Modified: 2024-06-14 12:21:53 - Feat.: - Title: Káva bude drahá a bude jej aj málo. Kľúčový slovenský výrobca pomenoval dôvody 02 - Modified: 2024-06-13 22:00:00 - Feat.: - Title: Jún je zatiaľ bohatý na zrážky a povodne. Vymyká sa podľa odborníka normálu a platí Medardova kvapka? 03 - Modified: 2024-06-13 11:00:00 - Feat.: - Title: Priprav sa na peklo, prichádzajú horúčavy. Toto je deň, od ktorého na našom území teplota prekoná hranicu 30-tky 04 - Modified: 2024-06-10 17:35:05 - Feat.: - Title: Ničivé búrky, záplavy a dokonca tornádo. Farmárom štartuje kľúčové obdobie, počasie odkrýva šancu na zľavu 05 - Modified: 2024-06-10 14:54:10 - Feat.: - Title: Búrky a dážď z pohľadu vodičov: Ako správne reagovať a čo na ceste určite nerobiť?
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. jún 2024 05:38