StoryEditor

Krištúfková sa vzdala funkcie: Za nič sa necítim byť vinná, s Kočnerom som mala zlý vzťah

21.06.2020, 15:55
Autor:
TASRTASRmahomaho
Poslankyňa za Sme rodina Petra Krištúfková sa vzdala funkcie splnomocnenkyne vlády, do ktorej bola vymenovaná v stredu.

Poslankyňa Petra Krištúfková nebude splnomocnenkyňou vlády pre rodinu. Na dnešnom brífingu uviedla, že sa funkcie vzdáva.

"Nechcem, aby moje vymenovanie narúšalo vzťahy a preto sa vzdávam tohto vymenovania a nebudem splnomocnencom. Nie preto, že nechcem pomáhať ľuďom. Budem im pomáhať aj naďalej," povedala.

"Nestojí mi za to, aby cez moju osobu útočili na vládu, ministra, moje hnutie a už vôbec nie na moje deti," uviedla v reakcii na medializované informácie, že v roku 2009 strávila dovolenku na jachte Mariana Kočnera s jeho exmanželkou.

"V tejto dobe som bola kamarátka s jeho exmanželkou. Naopak, Marian Kočner bol voči mne rezervovaný. Myslím si, že to bolo z toho dôvodu, že z hĺbky duše nenávidel Borisa Kollára," tvrdí Krištúfková. Dodala, že nevedela, či je to jeho loď a nemôže za to, že sa tam za manželkou zastavil.

Hovorí o období rebelantstva

Svoju medializovanú komunikáciu s Kočnerom vysvetľuje tým, že mal disponovať informáciami o probléme súvisiacom s jej dcérou. Krištúfková poznamenala, že jej minulosť je známa.

"Môj vzťah s Kočnerom bol veľmi zlý," uviedla. Tvrdí, že sa necíti byť za nič vinná.

Skonštatovala, že mala v mladosti obdobie rebelantstva. "Samozrejme, že malo aj následky a tie následky pretrvávajú celý život," povedala s tým, že nie je tajomstvom ani to, že svoje prvé dieťa má so zavraždeným mafiánskym bossom Robertom Diničom.

Funkcia nemala byť platená

Krištúfková zdôraznila, že naďalej bude pokračovať v práci a riešiť rôzne formy pomoci ľuďom.

Skonštatovala, že jej funkcia nemala byť platená. Mala podľa jej slov spočívať v tom, že vychytá nedostatky v legislatíve, ktoré spôsobujú, že niektorí ľudia prepadávajú sitom pri rôznych formách sociálnej pomoci.

Predseda Sme rodina a šéf parlamentu Boris Kollár sa za Krištúfkovú postavil. Poznamenal, že po medializovaných informáciách sa stupňovali ataky prostredníctvom jej osoby na vládnu koalíciu a hnutie Sme rodina.

Priblížil, že inštitút zanikne, nikto Krištúfkovú nenahradí a sama bude pokračovať vo svojej práci a riešiť problémy ľudí v sociálnej oblasti.

Funkciu schválila vláda v stredu

O vytvorení funkcie a menovaní Krištúfkovej rozhodla vláda počas uplynulého týždňa. Nový post mal vzniknúť na návrh ministra práce Milana Krajniaka.

Jej úlohou mala byť najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády.

22. máj 2022 03:04