Marian KotlebaTASR
StoryEditor

Kotleba bránil Mazurekov status. Bola to snaha vyvolať nenávisť, hovorí Bihariová

21.06.2020, 15:48
Autor:
TASRTASR
Kotleba tvrdí, že Mazurek slovným spojením "diskriminovaná menšina" nemyslel Rómov

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) nepovažuje vydávanie vládnych novín, na ktorých trvá premiér Igor Matovič (OĽaNO), za dobrý nápad. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na Telo.

Vyjadril sa aj k novele zákona o interrupciách, ktorú predložili do Národnej rady poslanci z klubu OĽaNO.

Jej výhodou je podľa Grendela to, že nie je zákazový, ale skôr motivačný.

Predseda ĽSNS Marian Kotleba reagoval, že podporia akýkoľvek zákon, ktorý interrupcie obmedzí.

Voľba generálneho prokurátora

V súvislosti s novelou zákona o prokuratúre si Kotleba a ĽSNS myslia, že je účelovo nastavená pre Daniela Lipšica.

Za nezmyselné označil ponúkať možnosť byť generálnym prokurátorom človeku, ktorý prokurátorom nikdy nebol. Grendel odmieta, že je návrh nastavený tak, aby zvýhodnil Lipšica.

Dodal, že prokurátorom môže byť neprokurátor v rôznych zahraničných krajinách.

Súhlasí však so sprísnením podmienok, za akých môže byť generálny prokurátor odvolateľný. Kotleba uviedol, že ĽSNS nepríde s vlastným kandidátom na generálneho prokurátora.

Obvinenie z propagácie rasizmu

K obvineniu z propagácie rasizmu pre šeky v hodnote 1488 eur Kotleba zopakoval, že výsledná suma bola výsledkom zbierky.

Grendel reagoval, že jednu stranu Najvyšší súd (NS) SR už raz Kotlebovi rozpustil, lebo vyhodnotil, že išla proti ústavnému zriadeniu a na základe tejto skúsenosti ťažko vyčítať niekomu, že pripúšťa, že kolektív, ktorý zastupuje Kotleba, má sklony k extrémizmu.

Vyjadrenie Mazureka

Na reakciu poslanca Milana Mazureka, ktorý na sociálnej sieti uviedol, že za tragédiou vo Vrútkach stojí Róm, čo bolo neskôr políciou vyvrátené, Kotleba povedal, že to bolo vyjadrenie poslanca Mazureka, nie strany ĽSNS.

Kotleba tvrdí, že Mazurek slovným spojením "diskriminovaná menšina" nemyslel Rómov

Predsedníčka mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko Irena Bihariová v tejto situácii uviedla, že to vidí ako snahu vyvolať nenávisť k rómskej menšine.

Grendel si tiež nemyslí, že nová splnomocnenkyňa vlády pre rodinu Petra Krištúfková bude prínosom, keďže existuje Ministerstvo práce a množstvo iných inštitúcií zameraných na pomoc rodinám.

01 - Modified: 2022-07-25 12:44:30 - Feat.: - Title: Lekárovi Sabakovi došla trpezlivosť. Za šírenie klamstiev Mazureka a Uhríka žaluje stranu Republika o 100-tisíc eur 02 - Modified: 2022-06-09 12:00:00 - Feat.: - Title: Slovenskí vedci vyhlásili vojnu extrémistom. Postaviť sa klamstvám a prízemným emóciám má zmysel, tvrdí Čekan 03 - Modified: 2022-05-25 08:59:54 - Feat.: - Title: Kotleba nadáva Mazurekovi do liberálov. Uhríkovci sa vyvážajú na Mercedesoch, tvrdí 04 - Modified: 2022-05-21 14:32:27 - Feat.: - Title: Najkontroverznejší slovenskí politici: Od Mečiara až po Fica s Mazurekom 05 - Modified: 2022-05-02 15:04:15 - Feat.: - Title: Kotlebu jednohlasne opäť zvolili za šéfa ĽSNS. Strana označila stratu jeho mandátu za protiústavnú
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. marec 2023 21:14