StoryEditor

Matovič reagoval na odstúpenie Krištúfkovej: Rešpektujem jej rozhodnutie, tým je to pre mňa vybavené

22.06.2020, 13:15
Autor:
TASRTASR
Zodpovednosť za agendu rezortu práce podľa premiéra nesie minister Milan Krajniak.

Premiér Igor Matovič rešpektuje rozhodnutie poslankyne Národnej rady Petry Krištúfkovej vzdať sa postu splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc, do ktorej bola vládou schválená len minulý týždeň.

V pondelok na tlačovej konferencii premiér uviedol, že rozhodnutie bolo čisto na nej.

"V nedeľu v poobedňajších hodinách som sedel s pánom Borisom Kollárom aj pani Krištúfkovou. Rozhodla sa, ako sa rozhodla, ja to rešpektujem a pre mňa vybavené. Nechal som rozhodnutie na pani Krištúfkovú a Sme rodina," povedal Matovič s tým, že ak vznikajú nejaké otázky, majú byť smerované priamo na hnutie.

"Keď poviete niekomu, že nechávate na ňom, ako sa rozhodne, to znamená, že rešpektujete také aj také rozhodnutie, ale predtým si poviete aj vlastný názor. Tak by to v koalícii malo fungovať," povedal Matovič.

Matovič povedal svoj názor 

Tiež uviedol, že za posledné dva, tri mesiace, keď odstúpili ľudia z nejakých pozícií, tak to urobili bez toho, aby sa snažil získavať "si nejaký kredit cez médiá na úkor koaličných partnerov".

"Povedal som im medzi štyrmi očami, aký je môj názor, následne sa udialo iba to, že sme zobrali všetci na vedomie, že niekto niekde odstúpil. Myslím si, že tak by to malo fungovať v koalícii," priblížil premiér.

Zodpovednosť za agendu rezortu práce podľa premiéra nesie minister práce Milan Krajniak. "Ja sa nebudem miešať do kompetencií ministra, ktorému chcem dôverovať," dodal Matovič.

​Dovolenka na Kočnerovej jachte

Návrh na vytvorenie postu splnomocnenkyne predložil na vládu Krajniak.

Úlohou Krištúfkovej mala byť najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády.

"Funkcia splnomocnenca mi nestojí za to, aby cez moju osobu útočili na vládu, útočili na ministra, na naše hnutie a už vôbec nie na moje deti," uviedla na nedeľňajšej tlačovej konferencii v reakcii na medializované informácie, že v roku 2009 strávila dovolenku na jachte Mariana Kočnera s jeho exmanželkou.

Naďalej chce robiť svoju prácu. Počet preferenčných hlasov, ktoré získala vo voľbách, považuje za dostatočný dôvod, aby v pomoci ľuďom pokračovala. Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár zdôraznil, že za ňou stojí.

01 - Modified: 2022-08-19 09:21:55 - Feat.: - Title: Namiesto historického rastu platov ponúka Matovič sestrám drobné. Zmeny sa dotknú len tretiny (+prepočty) 02 - Modified: 2022-08-18 18:33:43 - Feat.: - Title: So zvyšovaním miezd nie sme spokojní. Matovičov návrh je nedostatočný, vyhlásila komora sestier 03 - Modified: 2022-08-18 14:48:49 - Feat.: - Title: HN24: Matovič 04 - Modified: 2022-08-18 14:38:57 - Feat.: - Title: HN24: Lengvarský 05 - Modified: 2022-08-18 14:44:49 - Feat.: - Title: HN24: Brífing Matoviča
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
20. august 2022 08:07