TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Mičovský chystá zmeny v lesoch aj v poľovníctve

02.07.2020, 08:27
Autor:
TASRTASR
Pripomenul, že jeho nástup do funkcie sprevádzala neľahká situácia Slovenska v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Prvých 100 dní nového vedenia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka musia zhodnotiť občania. Uviedol to vo štvrtok na brífingu pri hodnotení svojho pôsobenia v čele agrorezortu Ján Mičovský (OĽaNO), za účasti štátneho tajomníka Martina Fecka (OĽaNO) a generálnej tajomníčky služobného úradu Vladimíry Fabriciusovej.

"Neprislúcha mi, aby som hodnotil sám seba. Prvých sto dní mojej služby pre krajinu musia zhodnotiť občania. Získal som množstvo skvelých nápadov, ktoré sa už teraz usilujeme pretaviť do praxe. Zverenú dôveru sa snažím využiť naplno a spravím všetko pre to, aby za nami bolo vidieť výsledky. Výsledky, ktoré táto krajina potrebuje k tomu, aby sa tu žilo nám a našim deťom lepšie," priblížil Mičovský.

Pripomenul, že jeho nástup do funkcie sprevádzala neľahká situácia Slovenska v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a rovnako veľa káuz a krívd, ktoré sa s agrorezortom spájajú.

Prvých 100 dní podľa Mičovského však už prinieslo aj riešenia, ktoré sa predchodcom nepodarili. Hneď v úvode nové vedenie agrorezortu zmiernilo krízu v sektore chovu oviec, výrazne sa zmenila komunikácia a spolupráca ministerstva a envirorezortu, naštartovala sa príprava legislatívy v oblasti pozemkových úprav, chystá sa zmena v prístupoch k hospodáreniu v lesoch, zmeny v poľovníctve a šetrnejšie používanie pesticídov v poľnohospodárstve.

"Veľkým problémom nášho rezortu je rozdrobenosť pozemkov a sťažený prístup začínajúcich farmárov k nim. Toto si vyžaduje legislatívne zmeny, ktoré už pripravujeme. Rovnako tak uskutočňujeme praktické kroky k tomu, aby pozemkové úpravy neboli len sceľovaním pozemkov, ale skutočnou tvorbou krajiny," podotkol Fecko.

Podľa Fabriciusovej sú prioritou rezortu objektívne, transparentné a profesionálne výberové konania. Ministerstvo podľa nej bez problémov zverejňuje aj mená prihlásených uchádzačov. Členovia výberových komisií prechádzajú školením o Metodike vedenia výberových rozhovorov na pozície vrcholových manažérov. Pôdohospodárstvo je tak podľa jej slov jedným z prvých rezortov, ktorý takúto metodiku zavádza do praxe.

01 - Modified: 2022-02-04 06:24:02 - Feat.: - Title: Mičovský: Toto už nie je moje OĽANO. Vlčan by mal vyvodiť politickú zodpovednosť 02 - Modified: 2022-02-03 10:42:04 - Feat.: - Title: Mičovský: Toto už nie je moje OĽANO. Vlčan by mal vyvodiť politickú zodpovednosť 03 - Modified: 2022-01-24 10:32:19 - Feat.: - Title: Vlčan otvára 110-miliónovu výzvu. Sľubuje si od nej pokles cien potravín 04 - Modified: 2022-01-10 13:25:01 - Feat.: - Title: Exminister Mičovský odchádza z poslaneckého klubu OĽaNO 05 - Modified: 2022-01-04 13:17:20 - Feat.: - Title: Turbulentný rok pre farmárov. Dočkali sa lepšieho ministra, no vstupy im vzrástli o stovky percent
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
10. august 2022 15:44