TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Gröhlingova škola reaguje na diplomovku: Nevidíme morálne pochybenie ani porušenie predpisov

14.07.2020, 13:10
Autor:
TASRTASR
Škola tvrdí, že minister školstva nikdy nepožiadal o utajenie práce.

Paneurópska vysoká škola nevidí po posúdení diplomovej práce ministra školstva Branislava Gröhlinga v kontexte času jej vzniku žiadne porušenie predpisov a morálne pochybenia autora, ktoré by odôvodňovali výzvy na jeho odstúpenie.

Informoval o tom rektorát školy, zdôrazňujúc, že autor nikdy nepožiadal o utajenie záverečnej práce.

​Škola tvrdí, že medializované informácie týkajúce sa diplomovej práce šéfa rezortu školstva sú "zavádzajúce", a že ide o "preukázateľne nepravdivé tvrdenia".

"Diplomová práca vždy bola, je a bude prístupná v Akademickej knižnici PEVŠ k prezenčnému zapožičaniu a štúdiu. Na základe licenčnej zmluvy, ktorá je súčasťou všetkých záverečných prác, bola diplomová práca sprístupnená akademickej obci. V rozpore so znením licenčnej zmluvy bola práca prístupná aj v knižničnom informačnom systéme. Po upozornení bola táto chyba odstránená a autorovi sme sa ospravedlnili," komunikovala škola.

Rektorát tiež dodal, že práca bola vypracovaná v súlade s interným predpisom, ktorý rieši aj možnosť využitia vlastnej bakalárskej práce. Zdôraznil, že pri citovaní a parafrázovaní bola použitá vtedy platná norma.

"Samozrejme, tieto dokumenty si novinári pred zverejnením kontroverzného článku a vynesením súdov nepovažovali za potrebné overiť," uzavrela PEVŠ.

Denník N v pondelok informoval, že minister školstva Gröhling získal magisterský titul za diplomovku, ktorá je kompilátom s prvkami plagiátu, a odkopíroval do nej skoro celú svoju bakalársku prácu.

"V čase škandálu Borisa Kollára Paneurópsku vysokú školu požiadal, aby stiahla jeho práce z webu knižnice," uviedol denník.

Premiér Igor Matovič ešte v pondelok reagoval, že by mu bolo ľúto, ak by vláda o Gröhlinga ako o ministra školstva prišla.

01 - Modified: 2022-10-05 22:01:02 - Feat.: - Title: Bol proti štrajku, pozná regióny. Ako ľudia v školstve vnímajú nového ministra (veľká anketa) 02 - Modified: 2022-10-05 15:30:09 - Feat.: - Title: Gröhling v HNtelevízii: Budem hlasovať za odvolanie premiéra len vtedy, ak návrh neprinesú Tarabovci 03 - Modified: 2022-10-05 08:46:45 - Feat.: - Title: Proti LGBTQ komunite, konzervatívne ladený, katolícky aktivista. Máme nového ministra školstva 04 - Modified: 2022-10-05 07:23:36 - Feat.: - Title: Gröhling: S cenami energií potrebujú pomôcť aj materské školy 05 - Modified: 2022-09-27 10:37:00 - Feat.: - Title: Heger ponúkol Čaputovej nominanta. Prázdnu stoličku po Gröhlingovi má obsadiť Horecký
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
07. október 2022 05:45