Veronika RemišováTASR/R. Stoklasa
StoryEditor

Remišová vymenovala nového šéfa NASES-u

18.08.2020, 10:25
Autor:
redred
Pavol Karel na stoličku šéfa NASES oficiálne zasadne od 1. septembra.

Novým generálnym riaditeľom Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES) je Pavol Karel. Informovala o tom na utorkovej tlačovej konferencii ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) so svojím štátnym tajomníkom Marekom Antalom.

Karel na stoličku šéfa NASES oficiálne zasadne od 1. septembra. "Pavol Karel sa stal jednoznačným víťazom v tomto našom výberovom konaní," uviedol Antal. Považuje ho za skúseného a zrelého manažéra, ktorý je na tento post pripravený.

"Celú svoju kariéru pracoval v IT, 25 rokov na exponovaných manažérskych pozíciách. Pracoval v Slovenskej akadémii vied (SAV), potom bol 15 rokov v Tatra banke a päť rokov v predstavenstve Tatra banky. Potom päť rokov v IBM, kde riadil mnohé aj medzinárodné projekty," vymenoval Antal. Karel posledných 10 rokov pracoval vo svojej vlastnej firme ako konzultant. Na otázku, či sa Karelova firma bude uchádzať o štátne zákazky, nový šéf NASES odpovedal, že keďže nastupuje do štátnej sféry, vlastnícka štruktúra jeho firmy sa bude musieť zmeniť.

"Pred NASES-om stoja tri veľké úlohy," vyčíslila ministerka. Ide o zlepšenie služieb občanom, ich zefektívnenie a zníženie závislosti štátu od externých dodávateľov.

Karel tiež predstavil svoju víziu, kam sa bude NASES pod jeho vedením uberať. Chcel by výrazne zvýšiť kompetencie za správu a prevádzku systémov. "Bude treba urobiť naozaj veľmi dôslednú inventarizáciu skúseností a zručností zamestnancov, zanalyzovať, čo bude potrebné ďalej a prípadne ten tím zreštrukturalizovať," vymenoval Karel.

Za strategickú úlohu považuje tiež prevzatie kontroly nad architektúrou systémov, ktoré sa v NASES prevádzkujú. Splniť chce aj výzvu ministerky, aby sa zlepšila orientácia služieb na občana. "Sú tam veľké rezervy, aj čo sa týka informovanosti a aj navigácií, ako cez tie služby prechádzať," špecifikoval Karel.

O transparentnosti, férovosti a otvorenosti výberového konania na post šéfa NASES podľa Remišovej svedčí najmä to, že sa o post riaditeľa agentúry uchádzalo 30 kandidátov. Z nich 18 splnilo kritériá a na osobný pohovor nakoniec prišli 13. Ako ministerka zopakovala, výsledky výberového konania aj vízie samotných kandidátov plánuje zverejniť.

01 - Modified: 2022-11-04 10:50:53 - Feat.: - Title: Protikorupčná politika rezortu bola ocenená viacerými certifikátmi, tvrdí Remišová 02 - Modified: 2022-11-04 10:10:17 - Feat.: - Title: Referendum je súčasťou štvavej kampane šéfa Smeru-SD Roberta Fica, tvrdí Remišová. Účasť neodporúča 03 - Modified: 2022-10-15 11:49:20 - Feat.: - Title: Remišová a Kamenický sa zhodujú, chcú koniec anonymných diskusií. Blokovanie webov však SMERu prekáža 04 - Modified: 2022-10-14 11:46:07 - Feat.: - Title: Rozpočet na budúci rok je krízový, je však dobrý a férový, myslí si Remišová 05 - Modified: 2022-10-02 12:44:37 - Feat.: - Title: Remišová hovorí o bezprecedentnej pomoci, Blaha kroky vlády kritizuje
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
28. november 2022 22:53