HN/Pavol Funtál
StoryEditor

Pellegrini kritizuje ministra Krajniaka: Nezvláda svoju základnú úlohu udržať sociálny zmier

24.08.2020, 15:23
Autor:
TASRTASR
​Podľa šéfa Hlasu je to, čo predviedol Milan Krajniak na tripartite, úplný amaterizmus a nepochopenie jeho práce.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) nezvláda svoju základnú úlohu, ktorou je zachovanie sociálneho zmieru, teda rovnováhy medzi pracujúcimi a zamestnávateľmi.

Presvedčený je o tom líder novovznikajúcej strany Hlas Peter Pellegrini. Reagoval na odchod odborárov z rokovania pondelkovej Hospodárskej a sociálnej rady.

​Podľa Pellegriniho je to, čo predviedol Krajniak na tripartite, úplný amaterizmus a nepochopenie jeho práce.

"Považujem to za prejav neúcty k všetkým sociálnym partnerom a miliónom pracujúcich ľudí na Slovensku. V ťažkých časoch, keď hrozí druha vlna pandémie, to považujeme za amatérske a arogantné uplatňovanie moci. Vládna koalícia potvrdzuje, že pred voľbami oklamala ľudí a jej antisociálna politika zohľadňuje záujmy bánk a zahraničných investorov," uviedol v stanovisku pre médiá Pellegrini.

Konfederácia odborových zväzov opustila pondelkové rokovanie tripartity a prerušila sociálny dialóg. Dôvodom bolo konanie ministra práce, ktorý individuálne počas rokovania zvolal zamestnávateľov, aby s nimi rokoval o minimálnej mzde na budúci rok. Týmto podľa odborárov porušil sociálny dialóg.

Krajniak však odchod odborárov z rokovania tripartity komentoval tým, že sa nenechá vydierať niekým, kto od začiatku nechcel vyjednávať a trval na svojom návrhu.

"Ukázalo sa, že jeden zo sociálnych partnerov nechcel vyjednávať a až do samotného konca odborári zotrvávali na svojich nereálnych požiadavkách. Napriek tomu, že rokujeme spolu mesiace, ani raz odborári neustúpili ničomu. Prerušil som rokovanie tripartity a pokračovali sme v rokovaní s tými, ktorí rokovať chceli a mali na to mandát. Každý musí mať ochotu aspoň o kúsok ustúpiť," uviedol Krajniak.

01 - Modified: 2023-03-02 14:47:04 - Feat.: - Title: Pellegrini rokoval so Scholzom o nemeckej ekonomike a konflikte na Ukrajine 02 - Modified: 2023-03-01 11:49:34 - Feat.: - Title: Činnosť tripartity bude v najbližšom období pokračovať, vyjadril sa Krajniak 03 - Modified: 2023-02-21 15:53:38 - Feat.: - Title: Vražda novinára spustila výrazný spoločenský a politický pohyb, vyjadril sa Pellegrini 04 - Modified: 2022-12-27 08:03:49 - Feat.: - Title: Pellegrini: Rekonštruovaná ani úradnícka vláda nikdy nedostane našu podporu 05 - Modified: 2022-12-12 18:27:33 - Feat.: - Title: Zamestnávatelia na protest opustili rokovanie tripartity. Neplní svoj účel, kritizujú
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. marec 2023 12:01