TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Zmeny vo vedení polície. Nástupca Lučanského má prísť z Úradu vlády

27.08.2020, 13:08
Autor:
mahomaho
Policajný šéf Milan Lučanský končí na svojom poste 31. augusta.

Policajného prezidenta Milana Lučanského má vo funkcii nahradiť generálny riaditeľ sekcie prevencie korupcie a krízového manažmentu na Úrade vlády Peter Kovařík

​Lučanský na svojom poste končí 31. augusta a Kovařík má byť najvážnejším kandidátom na pozíciu nového šéfa polície. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Pred vyše týždňom v rozhovore pre denník Sme povedal, že prípadná ponuka na post policajného prezidenta by bola preňho výzvou, ktorú by zvažoval.

Kovařík bol v minulosti šéfom Úradu boja proti korupcii. V minulosti pôsobil aj ako policajný pridelenec vo Washingtone. 

Lučanský oznámil svoj rozhodnutie odstúpiť na konci júna. Svoj krok odôvodnil tým, že vedenie ministerstva vnútra politizuje políciu. 

Lučanský sa tiež ​vyjadril, že nechce ďalej spolupracovať so súčasným vedením ministerstva, pretože on nemá ich dôveru a oni zase nemajú tú jeho.

"Uznávam, že vnímam Romana Mikulca ako korektného človeka, ale neuznávam ho ako ministra vnútra. Naše pohľady na ďalší chod polície sú rozdielne, naše názory na viacero tém sú odlišné," povedal odchádzajúci šéf polície.

Podľa Mikulca je Lučanského koniec výsledkom ich spoločnej dohody.

V HNtelevízii si môžete pozrieť nedávny rozhovor s Petrom Kovaříkom:

01 - Modified: 2025-12-01 11:40:29 - Feat.: - Title: Polícia zadržala dvoch hľadaných Slovákov, mali byť súčasťou zločineckej skupiny 02 - Modified: 2025-12-01 11:52:39 - Feat.: - Title: FOTO Bizár z Česka. Zdrogovaný muž vyliezol na vysoký strom, visel na ňom len v spodnom prádle 03 - Modified: 2025-11-26 14:19:30 - Feat.: - Title: Slovák zadržaný vo Varšave je obvinený z podvodu za takmer 10 miliónov eur 04 - Modified: 2025-11-26 13:00:00 - Feat.: - Title: Zaplavené cesty, ale aj ignorácia od vodičov. Tieto tipy pomôžu pri jazde v silnom daždi 05 - Modified: 2025-11-26 12:30:00 - Feat.: - Title: Muž v Taliansku sa roky prezliekal za svoju mŕtvu mamu, aby dostával dôchodok. Jej telo ukrýval v práčovni
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2025 07:49