HN
StoryEditor

Juraj Káčer sa vzdal postu viceprimátora Bratislavy. Vallo už má jeho nástupkyňu

09.09.2020, 13:18
Autor:
TASRTASR
Novou viceprimátorkou Bratislavy bude mestská poslankyňa Zdenka Zaťovičová.

Bratislavský komunálny politik Juraj Káčer sa vzdal funkcie viceprimátora Bratislavy. Dôvodom je, že ho vláda v stredu vymenovala za nového generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne.

Novou viceprimátorkou Bratislavy bude mestská poslankyňa Zdenka Zaťovičová. Informovala o tom hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Hoci sa Káčer vzdal funkcie bratislavského viceprimátora, naďalej zostáva predsedom mestského poslaneckého klubu Team Bratislava – Zmena zdola a poslancom bratislavského mestského zastupiteľstva.

"Na pozíciu námestníčky primátora hlavného mesta Bratislava nastupuje poslankyňa mestského zastupiteľstva Zdenka Zaťovičová z rovnakého poslaneckého klubu," uviedla Rajčanová.

Bratislava tak bude mať tri viceprimátorky. Zaťovičová sa pridá k námestníčkam Táni Kratochvílovej (venuje sa doprave, pozemným komunikáciám, životnému prostrediu, odpadovému a vodnému hospodárstvu, tepelnej energetike či ochrane pred povodňami) a Lucii Štasselovej, ktorá má na starosti sociálnu oblasť s dôrazom na nájomné bývanie.

Káčer sa ako viceprimátor hlavného mesta venoval oblasti športu, školstva, bezpečnosti i komunikácie s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK). Ako bratislavský komunálny politik v súčasnosti pôsobí aj ako poslanec Zastupiteľstva BSK.

Káčer uviedol, že mandát krajského poslanca ešte zváži. Rozhodol sa však vzdať postu miestneho poslanca v bratislavskej mestskej časti Dúbravka.

Zaťovičová je druhé volebné obdobie bratislavskou mestskou poslankyňou za Dúbravku. V minulosti bola aj dúbravskou miestnou poslankyňou.

​Správu budeme aktualizovať.

01 - Modified: 2020-09-09 13:26:09 - Feat.: 0 - Title: Vážny sa obráti na Ústavný súd: Za dôvody môjho odvolania by sa hanbil aj piatak na škole
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. jún 2022 15:37