StoryEditor

Fico podá trestné oznámenie na Arcu, do ktorej mala investovať Matovičova manželka

17.09.2020, 09:55
Autor:
TASRTASR
Arca koncom júna požiadala na základe ustanovení Lex Corona o dočasnú ochranu pred veriteľmi.

Opozičný Smer-SD vo štvrtok podáva trestné oznámenie na spoločnosť Arca Capital Slovakia pre podozrenie zo spáchania trestného činu zvýhodňovania veriteľa voči rodine premiéra Igora Matoviča.

Na štvrtkovej tlačovej konferencii pred budovou parlamentu o tom informoval predseda strany Robert Fico.

„Všetci vieme, že Igor Matovič je zbabelec, ktorý zrušil bezpodielové vlastníctvo a previedol celý svoj majetok na manželku, aby nikdy nemohol niesť za svoje činy v politike zodpovednosť.

Fico sa odvoláva na medializované informácie o tom, že manželka premiéra mala vložiť do tejto spoločnosti veľkú sumu peňazí, pričom sa hovorí o sume desať miliónov eur. Spoločnosť má podľa Fica vážne problémy a veritelia, ktorí do nej investovali, by podľa neho nemali byť uspokojení.

Ako poznáme Igora Matoviča, ak by prišiel o peniaze v Arca Capital, už by vykrikoval, že došlo k okradnutiu ľudí zo strany oligarchov. Teraz však vidíme, že Matovič mlčí a zahmlieva,“ dodal Fico.

Spoločnosť preto mohla zvýhodňovať niektorých svojich klientov. Keďže rodina Matoviča v tejto situácii mlčí, strana má podozrenie, že bola zvýhodnená na úkor iných veriteľov. "Chceme len vedieť, čo sa stalo, nič iné. Neobviňujeme rodinu Matovičovcov, ani manželku Igora Matoviča. Nám je len čudné, že mlčia a nič nehovoria a chceme vedieť, kde je pravda," priblížil Fico.

​Expremiér Peter Pellegrini v stredu  reagoval na kauzu podobne kriticky. Majetok premiéra a jeho rodiny spochybňovať nechcel. Poznamenal však, že mohlo dôjsť k situácii, keď Matovičova rodina mohla mať informácie, že v spoločnosti dôjde ku krachu a svoje investované peniaze stihla vybrať, čím okradla spoluinvestorov. "Netvrdím, že to tak bolo," poznamenal s tým, že ho však zaskočila reakcia Matoviča na zverejnené informácie.

Matovič ešte v stredu reagoval na medializované informácie tým, že od roku 2006 má s manželkou rozdelené bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. "Odvtedy sa nestarám do toho, kde má moja manželka uložené peniaze," povedal.

"Čo si moja manželka urobí s riadne zdanenými peniazmi, mi je úplne jedno. Je to jej slobodné rozhodnutie a vám to musí byť štyrikrát jedno, lebo vás do toho absolútne nič," reagoval na otázku, či je pravda, že jeho manželka vložila do investičného fondu spoločnosti peniaze. "Štrnásť rokov sa nepýtam mojej manželky, do čoho investuje alebo akým spôsobom má uložené peniaze. Možno je to pravda, možno nie," dodal.

01 - Modified: 2022-06-30 14:34:04 - Feat.: - Title: Z jednej Matovičovej dobrej správy sú dve dobré pre Sulíka 02 - Modified: 2022-06-10 08:26:07 - Feat.: - Title: Súd potvrdil reštrukturalizačný plán spoločnosti Arca Capital Slovakia 03 - Modified: 2022-06-01 11:12:08 - Feat.: - Title: Ak Matovič nevie zostaviť rozpočet, mal by sa zamyslieť nad zmenou práce, odkázal Sulík kolegovi 04 - Modified: 2022-05-26 17:00:00 - Feat.: - Title: Daňový bonus viac zoberie, ako pridá 05 - Modified: 2022-05-25 08:15:30 - Feat.: - Title: Pozrite si, ktoré deti oberie Matovičova reforma o rodičov
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. júl 2022 14:52