Monika BeňováTASR/M. Svítok
StoryEditor

Nepomáhate ženám, ostrakizujete ich, kritizuje Beňová návrh OĽaNO o interrupciách

20.09.2020, 14:55
Autor:
TASRTASR
Monika Beňová aj Lucia Ďuriš Nicholsonová v diskusii kritizovali návrhy týkajúce sa interrupcií.

Zvyšovanie platov učiteľov zrejme z reformného plánu vypadne. Európska komisia by to pravdepodobne neschválila. Povedala to europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová v diskusii TV Markíza Na telo.

"Bolo by problematické predať to ako štrukturálnu reformu," doplnila.

Víta viaceré reformy, ktoré by sa v pláne objaviť mali. "Mala by tam byť obsiahnutá automatizácia, vstup technológií na pracovný trh, investícia do vedy a výskumu. Plán počíta s posilnením predprimárneho vzdelávania, inkluzívnym vzdelávaním, reformou súdnictva, dôchodkovou reformou," priblížila.

Europoslankyňa Monika Beňová kritizuje, že koalícia nerokovala o národnom pláne s opozíciou ani sociálnymi partnermi.

"Vláda nerokovala prakticky s nikým, počujeme výhrady zo všetkých strán. Igor Matovič nekompetentne riadi vládu a nekompetentne pripravil aj tento plán," povedala Beňová. Ďuriš Nicholsonová to odmieta, hovorí, že vláda sa k plánu postavila zodpovedne a diskutuje aj s odborníkmi.

Odluka cirkvi od štátu

Europoslankyne hovorili aj o odluke cirkvi od štátu. Ďuriš Nicholsonová zopakovala, že tému otvorila SaS v snahe o diskusiu. Nazdáva sa, že odluka by bola pre cirkev aj spoločnosť výhodná.

Beňová poukázala na dôležitejšie témy pre spoločnosť. "Kultúrno-etické vojny dostávajú na sile a nie je to pre spoločnosť dobré. Poďme robiť témy, ktoré sú pre spoločnosť dobré," podotkla Beňová.

Predseda klubu OĽANO Michal Šipoš odmietol spôsob, akým SaS tému otvára. Súhlasí, že reforma je potrebná, ale nevie, či je na ňu správny čas.

Návrh o interrupciách 

Beňová aj Ďuriš Nicholsonová kritizovali návrhy týkajúce sa interrupcií. Zhodujú sa, že zákon z dielne Anny Záborskej z klubu OĽANO nepomáha ženám. Šipoš tvrdí opak.

"Nepomáhate ženám, ostrakizujete ich," vyhlásila Beňová, ktorá by skôr privítala návrhy na pomoc matkám samoživiteľkám či o vymáhaní výživného. Také návrhy však nevidela.

Šipoš tiež povedal, že návrhy napomáhajúce potratom sú nepriechodné. Narážal napríklad na potratovú tabletku, o ktorej hovorila SaS. Ďuriš Nicholsonová odmieta, že by SaS podporovala potraty.

"Prinášame návrhy, ktoré by čo najmenej škodili," uviedla. Poukázala, že v krajinách, kde takáto tabletka je, klesá počet potratov. Rovnako klesá na Slovensku, preto nerozumie Záborskej návrhu o interrupciách.

Beňová kritizovala Matoviča za kauzu Arca Capital, Ďuriš Nicholsonovej premiérovo vysvetlenie nateraz stačí. Ak sú pochybnosti, nech ich, ako hovorí, prešetria orgány činné v trestnom konaní.

01 - Modified: 2020-09-22 14:54:48 - Feat.: 0 - Title: Záborská pri interrupciách ustúpila. Návrh zákona bude miernejší
01 - Modified: 2022-05-30 17:19:07 - Feat.: - Title: Beňová: Nepotrebujem niekoho presviedčať, že som nadávky na prezidentku nepočula. Ospravedlnenie Smeru malo byť jednoznačnejšie 02 - Modified: 2022-05-03 14:57:10 - Feat.: - Title: Sloboda slova dáva politikovi možnosť používať aj nepekné slová, tvrdí Smer. Beňová nesúhlasí s vulgarizmami 03 - Modified: 2022-05-03 09:39:39 - Feat.: - Title: Prezidentku nemám rád, Blaha je uchýl. Matovič opäť zúril na Facebooku 04 - Modified: 2022-04-09 16:55:46 - Feat.: - Title: Sulíkovi prechádzajú v strane všetky prešľapy. SaS plánuje riadiť ešte roky 05 - Modified: 2022-04-08 07:49:07 - Feat.: - Title: Nehovorme o sociálnej Európe, kým rómske deti umierajú na podvýživu, hovorí Nicholsonová
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. jún 2022 04:49