Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj
StoryEditor

Po hromadnej bitke na Záhorí obvinili muža. Na policajtov hádzal kamene

04.10.2020, 16:24
Autor:
TASRTASR
Počas narúšania verejného poriadku a vzájomných útokov medzi obyvateľmi boli podľa polície ľahko zranené štyri osoby.

Polícia po sobotnej hromadnej bitke v obci Plavecký Štvrtok (okres Malacky) obvinila muža z útoku na verejného činiteľa. Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní.

Po bitke boli ľahko zranení štyria ľudia, ktorých ošetrili privolaní zdravotníci. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave o tom informuje na sociálnej sieti.

Po príchode polície do Plaveckého Štvrtka do časti Kolónia bolo už z diaľky vidieť lietať vzduchom kamene, sklené fľaše, kovové tyče, tehly a rôzny stavebný odpad.

Útok na verejného činiteľa 

Na mieste zasahovali hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, policajti pohotovostného policajného útvaru, psovod so služobným psom a policajti z Malaciek a Bratislavy.

"Počas služobného zákroku bol jeden z mužov, ktorý hádzal kamene vyzvaný, aby upustil od svojho konania. Muž namiesto poslúchnutia výzvy začal hádzať kamene na policajtov. Kamene zasiahli jedného zo zasahujúcich policajtov, ktorému spôsobili zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie," priblížili bratislavskí krajskí policajti.

Muž bol následne za použitia donucovacích prostriedkov obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. "Za svoje konanie už čelí obvineniu z útoku na verejného činiteľa," spresnila polícia.

Začalo to požiarom domu

Počas narúšania verejného poriadku a vzájomných útokov medzi obyvateľmi boli podľa polície ľahko zranené štyri osoby, ktoré na mieste ošetrili zdravotníci.

Požiar rodinného domu, ktorý bol tiež nahlásený na tiesňovú linku, vznikol na povale a bol uhasený majiteľom. Krátko po 20.00 h sa situácia v Kolónii upokojila. Na mieste však naďalej zostali policajné hliadky monitorovať situáciu.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na sociálnej sieti k sobotnému incidentu uviedlo, že podľa volania na tiesňovú linku 155 došlo k napadnutiu údajne až 20 osôb. K nim následne boli na pomoc vyslaní záchranári.

"Ošetrenie napokon potrebovali dvaja muži a žena, ktorá odmietla prevoz do nemocnice. Obaja muži mali poranenú hlavu a boli transportovaní do nemocničného zariadenia," spresnilo stredisko s tým, že na mieste zasahovalo až päť posádok záchrannej zdravotnej služby.

01 - Modified: 2024-01-29 12:30:12 - Feat.: - Title: Polícia obvinila 14-ročného chlapca, vyhrážal sa cez aplikáciu 02 - Modified: 2024-01-10 09:34:45 - Feat.: - Title: Bola to ich dlhodobá požiadavka. ZMOS vníma návrh, aby s odstrelom medveďov pomáhali policajti, pozítívne 03 - Modified: 2023-12-12 12:40:16 - Feat.: - Title: Pri hromadnej bitke na základnej škole zlomili deti riaditeľke ruku a napadli aj policajtov. Ošetriť museli 49 ľudí 04 - Modified: 2023-12-09 14:12:01 - Feat.: - Title: Muž sa v Bratislave vlámal do parkovacieho automatu a ukradol hotovosť 05 - Modified: 2023-11-06 12:41:39 - Feat.: - Title: Polícia obvinila z pokusu o vraždu v Nálepkove dvoch mužov
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. máj 2024 08:14