TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Vláda vymenovala ďalších 12 prednostov okresných úradov, pozrite si ich zoznam

21.10.2020, 09:27
Autor:
TASRTASR
Vláda Igora Matoviča dosiaľ vymenovala 57 nových prednostov okresných úradov.

Nových prednostov budú mať okresné úrady v Pezinku, Skalici, Trenčíne, Bánovciach nad Bebravou, Ilave, Komárne, Čadci, Sabinove, Košiciach, Michalovciach, Trebišove a Gelnici.

V stredu ich na návrh ministra vnútra Romana Mikulca vymenovala vláda. Zároveň odvolala ich predchodcov.

Pri zvyšných troch okresných úradov podľa tlačového odboru Ministerstva vnútra ešte nebol ukončený výberový proces.

Z dôvodu zabezpečenia celoplošného testovania okresnými úradmi v dňoch 30. októbra až 1. novembra navrhol minister vnútra, aby k výmene prednostov okresných úradov došlo v skoršom termíne, s výnimkou Okresného úradu Pezinok a Čadca.

Ich predchodcovia majú skončiť k 3. novembru a k 4. novembru majú byť vymenovaní ich nástupcovia, na základe žiadosti novovymenovaných prednostov. Prednostov Okresných úradov Skalica, Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Komárno, Sabinov, Košice, Michalovce, Trebišov a Gelnica navrhol minister odvolať dňom 25. októbra, zároveň nových prednostov vymenovať od 26. októbra.

  • Bohuša Chochlíka vymenovala vláda do funkcie prednostu Okresného úradu Pezinok
  • Annu Abramovičovú do funkcie prednostky Okresného úradu Skalica,
  • Romana Kozáčeka do funkcie prednostu Okresného úradu Trenčín,
  • Dáriusa Saba do funkcie prednostu Okresného úradu Bánovce nad Bebravou,
  • Alenu Hanusovú do funkcie prednostky Okresného úradu Ilava,
  • Pála Bánai Tótha do funkcie prednostu Okresného úradu Komárno,
  • Romana Repu do funkcie prednostu Okresného úradu Čadca,
  • Jaroslava Markuša do funkcie prednostu Okresného úradu Sabinov,
  • Martina Semana do funkcie prednostu Okresného úradu Košice,
  • Janu Margovú do funkcie prednostky Okresného úradu Michalovce,
  • Gejzu Goreho do funkcie prednostu Okresného úradu Trebišov,
  • Petra Balogu do funkcie prednostu Okresného úradu Gelnica.

Ministerstvo vnútra v auguste spustilo proces výberového konania na 15 neobsadených postov prednostov okresných úradov, z ktorého boli vybraní aj novovymenovaní kandidáti.

Podľa slov tlačového odboru zaznamenali neočakávaný záujem, prihlásilo sa vyše 300 kandidátov.

Pri zvyšných troch neobsadených miestach v Rožňave, Hlohovci a Senici preto výberová komisia ešte spracúva informácie z vypočutia kandidátov. Následne predloží návrh na vymenovanie najvhodnejších kandidátov ministrovi.

Vláda Igora Matoviča dosiaľ vymenovala 57 nových prednostov okresných úradov. Celkovo bolo treba obsadiť 72 miest.

01 - Modified: 2025-12-20 17:05:30 - Feat.: - Title: Rezort vnútra pripravuje akčný plán pre riadenie rizík hrozieb do roku 2028 02 - Modified: 2025-12-17 10:57:27 - Feat.: - Title: Vláda odobrila zmeny v zákone o matrikách z dielne rezortu vnútra. Mali by odbúrať byrokraciu 03 - Modified: 2025-12-16 18:49:47 - Feat.: - Title: Rezort vnútra podpísal zmluvu na dodanie paralyzátorov pre policajtov 04 - Modified: 2025-12-14 08:06:54 - Feat.: - Title: Ministerstvo vnútra plánuje spresniť zákonné pravidlá prehliadky zadržaných osôb 05 - Modified: 2025-12-09 14:58:36 - Feat.: - Title: Mikulcov nákup za milión uviazol u colníkov. Štát získa po dohode auto navyše a 150-tisícové odškodné
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. december 2025 19:00