TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Porušil Kollár predpisy? Mikulcov rezort vysvetlil, kto rozhoduje o pasažieroch v limuzíne

25.10.2020, 15:10
Autor:
redredTASRTASR
Podľa medializovaných informácií bola v aute s Borisom Kollárom aj bývalá miss Miroslava Fabušová, ktorá je taktiež v nemocnici s poraneniami na tele.

Rozhodnutie o programe, cieli cesty i pasažieroch v aute s vodičom z Úradu na ochranu ústavných činiteľov je plne v kompetencii ústavného činiteľa, ktorý túto možnosť využíva. Ozrejmila to hovorkyňa Ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

V súvislosti so sobotňajšou nehodou predsedu Národnej rady Borisa Kollára (Sme rodina) zároveň uvidela, že jeho ochrankár mu okamžite poskytol prvú pomoc napriek tomu, že sám pri nehode utrpel zlomeniny rebier a poranenie hlavy.

​"Pri dopravnej nehode utrpel osobný ochranca zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy. Napriek tomu bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu NR SR Borisa Kollára, ktorý si vyžiadal okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby," priblížila. Vodič podľa jej slov absolvoval lekárske vyšetrenia a neutrpel žiadne zranenia.

Podľa medializovaných informácií bola v aute s Borisom Kollárom aj bývalá miss Miroslava Fabušová, ktorá je taktiež v nemocnici s poraneniami na tele. Obaja sa v limuzíne nachádzali v čase zákazu vychádzania, na ktorý však platia výnimky ako nákup v potravinách či prechádzka v prírode v rámci okresu.

Túrosová vysvetlila, že ústavní činitelia, ktorí majú pridelené vozidlo s vodičom Úradu na ochranu ústavných činiteľov pre a diplomatických misií MV, ho môžu využívať nepretržite počas výkonu svojej funkcie.

"Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva," dodala.

Predseda Národnej rady mal v sobotu (24. 10.) podvečer dopravnú nehodu na križovatke Ulice Svornosti a Mramorovej ulice v bratislavských Podunajských Biskupiciach.

Pri nehode sa zranili aj jeho osobný ochranca a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Udalosť vyšetruje polícia, o presných príčinách zatiaľ neinformovala. Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová uviedla, že stav šéfa parlamentu je stabilizovaný, pričom má zlomený druhý krčný stavec.

01 - Modified: 2023-03-15 21:38:28 - Feat.: - Title: Bezpečnostná rada bude mať nový výbor pre hybridné hrozby. Má posilniť odolnosť štátu 02 - Modified: 2023-02-25 10:05:40 - Feat.: - Title: Ročná sadzba dane zo stavieb by sa mohla upraviť v rámci novely o miestnych poplatkoch 03 - Modified: 2023-02-08 16:40:27 - Feat.: - Title: Právomoc obce dať súhlas na chov nebezpečných zvierat sa nerozšíri, zostane len pri cicavcoch 04 - Modified: 2023-02-01 21:38:12 - Feat.: - Title: Obce nebudú povinné zmeniť neprípustný názov ulice, poslanci odmietli. Židovská obec nesúhlasí 05 - Modified: 2023-02-01 16:50:43 - Feat.: - Title: Jeden cirkus sa možno skončil, ale druhý v parlamente ostáva, tvrdí publicista Juraj Hrabko
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
22. marec 2023 13:12