TASR - Martin Baumann
StoryEditor

Čaputová sa bude zaujímať, či Kollár porušil v sobotu obmedzenia

27.10.2020, 16:13
Autor:
TASRTASR
Pri sobotnej nehode v bratislavských Podunajských Biskupiciach sa okrem Kollára zranili aj jeho osobný ochranca a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa bude zaujímať, či došlo alebo nedošlo k porušeniu pravidiel a obmedzení v súvislosti s autonehodou predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina).

Je podľa nej prirodzené, že ľudia sú u ústavných činiteľov citliví na dodržiavanie obmedzení, keďže ich sami komunikujú.

​"Je úplne legitímne a v poriadku, že pán Kollár bol na nejakej ceste, pretože ako ústavný činiteľ vykonáva prácu trebárs aj počas víkendu. Je to úplne normálne a prirodzené. Ale tie ďalšie okolnosti, ktoré tam sú, je dobré, aby boli hodnoverným spôsobom zodpovedané," povedala hlava štátu na utorkovej tlačovej konferencii. Otázky o okolnostiach Kollárovho konania sú preto podľa nej na mieste.

Pri sobotnej nehode v bratislavských Podunajských Biskupiciach sa okrem Kollára zranili aj jeho osobný ochranca a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov.

Pri nehode pomáhali záchranári štyrom osobám. Udalosť vyšetruje polícia, o presných príčinách zatiaľ neinformovala. Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová uviedla, že stav šéfa parlamentu je stabilizovaný, pričom má zlomený druhý krčný stavec. V utorok podstúpil operáciu, ktorá podľa Jurcovej prebehla úspešne.

​Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) ešte v pondelok (26. 10.) reagoval, že si nemyslí, že Kollár v sobotu porušil zákaz vychádzania. Nevedel povedať, či Kollár počas autonehody riešil s takzvanou treťou osobou pracovné záležitosti, čo je jedna z výnimiek zákazu.

Pripomenul, že je plne na rozhodnutí chránenej osoby, koho bude so sebou viezť v aute.

01 - Modified: 2025-10-24 13:27:45 - Feat.: - Title: VIDEO: Rýchlo, tlačte! Vrtuľník indickej prezidentky pristál do tuhnúceho betónu 02 - Modified: 2025-10-10 21:54:13 - Feat.: - Title: Prokuratúra žiada pre zosadenú prezidentku Peru zákaz opustenia štátu, ktorý sa zmieta v politickej kríze 03 - Modified: 2025-07-06 20:13:34 - Feat.: - Title: Historický moment. Surinamský parlament prvýkrát zvolil za prezidentku ženu 04 - Modified: 2025-06-19 11:01:12 - Feat.: - Title: Gruzínska prezidentka pre HN: Vidíme veľkú ruskú hru. Moskva u nás testuje, ako uniesť štát 05 - Modified: 2024-12-21 19:56:44 - Feat.: - Title: Island má novú vládu a najmladšiu premiérku v dejinách
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2025 12:59