StoryEditor

Na protest proti Matovičovi prídu Fico, Danko, kotlebovci aj chuligáni. Polícia sa už pripravuje

11.11.2020, 11:28
Nepovolený protivládny protest sa má konať na výročie Nežnej revolúcie pred Prezidentským palácom. Polícia situáciu monitoruje a chystá opatrenia.

Odpor proti obmedzeniam vlády Igora Matoviča, ktorých cieľom je spomalenie šírenia koronavírusu, dosiahne svoj doterajší vrchol zrejme na výročie Nežnej revolúcie.

Počas sviatočného dňa v utorok 17. novembra by sa o 16.00 pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí mali zísť na nepovolenom proteste futbaloví chuligáni, kotlebovci, komunisti, predstavitelia Smeru - SD vrátane predsedu Roberta Fica a rovnako aj mimoparlamentná SNS a jej šéf Andrej Danko.

​Nepovolený protivládny protest sa konal za účasti extrémistov a chuligánov už v polovici októbra, po výtržnostiach proti nemu polícia zasiahla a niekoľko ľudí zadržala.

Pozrite si video z októbrového protestu:

Kotlebovci hovoria o prechádzke

Futbaloví chuligáni sa plánujú stretnúť už hodinu predtým o 15.00 na Hlavnej stanici. Informujú o tom vo facebookovej udalosti, ktorej autorom je skupina Hooligans.cz. Ďalší postup už v udalosti ozrejmený nie je, avšak dá sa predpokladať, že zo stanice sa presunú na Hodžovo námestie.

Smer - SD sa k protestu prihlásil včera na Facebooku. V statuse stojí, že predstavitelia strany 17. novembra podporia "občiansky protivládny protest". Vo videu šiesti lídri Smeru - SD vrátane...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 09:20