StoryEditor

Mlynské Nivy dostali novú tvár. Pozrite si, ako vyzerá ulica po otvorení

16.11.2020, 08:40
Mlynské nivy úplne uzatvorili vo februári 2019. Odvtedy sa mnohé zmenilo. Bežné trasy vyťažené počas celého dňa doplnili ďalšie pruhy pre autá.

Oddnes sa otvorili Mlynské Nivy pre verejnú aj osobnú dopravu. Tento projekt má uľahčiť dopravu na jednom z kľúčových úsekov Bratislavy. Stavebné práce v okolí pokračujú aj naďalej, podzemný kruhový objazd bude otvorený až spolu so Stanicou Nivy.

​Mlynské nivy úplne uzatvorili vo februári 2019. Odvtedy sa mnohé zmenilo. Bežné trasy vyťažené počas celého dňa doplnili ďalšie pruhy pre autá.

​Ulica sa stane malým rajom pre chodcov a cyklistov. Výsledkom dlhodobých prác sú o takmer dva metre širšie chodníky, priechody, segregované cyklotrasy aj semafory pre cyklistov. Okrem toho získa svoje miesto aj zeleň.

Priestor im uvoľnil prvý podzemný kruhový objazd na Slovensku. Bude slúžiť predovšetkým pre zákazníkov Stanice Nivy a v budúcnosti sa z neho budú môcť autá dostať aj do okolitých budov.

Novú autobusovú stanicu plánoval investor dokončiť v roku 2020. Stanica má byť kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower.

Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017 a dokončili v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave.

22. máj 2022 01:14