TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Za ľudí povedali, koho podporia na generálneho prokurátora. V hre sú tri mená

01.12.2020, 13:28
Autor:
TASRTASR
Strana verí v dohodu celej koalície.

Vhodnými kandidátmi na šéfa Generálnej prokuratúry sú pre stranu Za ľudí Ján Hrivnák, Ján Šanta a Tomáš Honz.

Na utorkovej tlačovej konferencii to oznámila predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová.

Na menách sa dohodol poslanecký klub. Doplnila, že strana chce urobiť všetko preto, aby sa na spoločnom kandidátovi dohodli v koalícii.

Stranu títo kandidáti podľa Remišovej predsvedčili ich prácou, životným príbehom a tiež verejným vypočutím. V utorok má byť debata všetkých koaličných klubov.

"Dnes budeme mať indikatívne hlasovanie medzi jednotlivými poslaneckými klubmi, ktoré majú medzi sebou diskutovať," priblížila Remišová.

Podpredseda strany Juraj Šeliga dodal, že v utorok má byť spoločné rokovanie klubov. Šéfka strany tvrdí, že reforma ústavy nemôže byť rukojemníkom rokovania o generálnom prokurátorovi.

Remišová reagovala aj na to, že favoritom Sme rodina je Maroš Žilinka. "To je postoj Sme rodina. Ťažko môžete očakávať, že sa dohodnete so štyrmi koaličnými partnermi, keď idete na rokovanie s jedným menom a hovoríte, buď tento alebo nikto iný," skonštatovala.

Remišová tvrdí, že v koalícii sú na začiatku rokovaní. "Ideme do toho s otvorenými kartami. Nechceme hrať žiadne zákulisné hry, intrigy, nechceme politikárčiť," povedala s tým, že to isté očakávajú od ostatných partnerov.

Poslanci majú kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry SR voliť vo štvrtok podvečer. Voľba sa už počas schôdze dvakrát presúvala. Kandiduje sedem uchádzačov.

Sú nimi prokurátor GP Jozef Čentéš, prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Hrivnák, Tomáš Honz, Ján Šanta a Maroš Žilinka, prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Rastislav Remeta a sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment.

01 - Modified: 2022-08-11 10:40:55 - Feat.: - Title: Za ľudí chce zamedziť tichému zdaneniu, navrhuje úpravu nezdaniteľného minima 02 - Modified: 2022-08-08 10:51:19 - Feat.: - Title: Strana Za ľudí chce predložiť vlastný návrh na daň z nadmerného zisku z ropy 03 - Modified: 2022-08-08 07:30:21 - Feat.: - Title: Strana Za ľudí reaguje na úmrtie kardinála Tomka: Bol príkladom viery, pokory a skromnosti 04 - Modified: 2022-08-03 12:26:33 - Feat.: - Title: Remišová: Jediné dobré riešenie pre Slovensko je pokračovanie štvorkoalície 05 - Modified: 2022-07-28 08:42:14 - Feat.: - Title: Strana Za ľudí nepovalí vládu, naďalej presadzujeme štvorkoalíciu, tvrdí Remišová
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
12. august 2022 02:03